Latvijas hokejistes pret Norvēģiju cieš PČ turnīrā otro neveiksmi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Latvijas hokejistes otrdien ar 4:7 zaudēja mājiniecēm norvēģietēm pasaules čempionātā (PČ) I divīzijas A grupas spēlē un piedzīvoja Stavangerā otro neveiksmi divās cīņās, informēja rīkotāji. Sešu valstsvienību konkurencē Latvijas izlase ir vienīgā, kas turnīrā pagaidām nav guvusi nevienu punktu. Līdz nedēļas beigām Latvija vēl spēlēs pret Slovākiju, Austriju un Dāniju.

Pret Norvēģiju divus vārtus Latvijai guva Ieva Pētersone, savukārt Iveta Koka un Līga Miljone iemeta pa vieniem vārtiem.

Latvijas izlasei neveiksmīgs bija cīņas sākums, jo septiņās minūtēs laukuma saimnieces izvirzījās vadībā ar 2:0. Līdz pārtraukumam Pētersone vienus vārtus atguva, tomēr norvēģietes otrajā trešdaļā turpināja iekrāt pārsvaru un vēl pēc diviem vārtiem panāca 4:1. Latvijai ar Ivetas Kokas un Pētersones trāpīgiem metieniem izdevās pāris minūtēs rezultāta starpību samazināt līdz minimumam, savukārt Norvēģija minūti pirms pēdējā pārtraukuma realizēja skaitlisko pārsvaru un iemeta piektos vārtus.

Latvijas izlases uzcītība tika atalgota ar Miljones gūtajiem vārtiem, kas ļāva pietuvoties līdz 4:5, tomēr vairāk viešņas nepanāca. Līdz cīņas beigām norvēģietes raidīja vēl divas ripas Evijas Tētiņas sargātajos vārtos.

Galvenā trenera Vladimira Golovkova vadītā Latvijas izlase trešdien spēlēs pret Slovākiju, kam līdzšinējās spēlēs ir pa uzvarai un zaudējumam, savukārt piektdien un sestdien pretinieces būs attiecīgi Austrijas un Dānijas hokejistes. Uz elites divīziju pakāpsies tikai grupas uzvarētājas, bet pēdējā vietas īpašnieces izkritīs uz I divīzijas B grupu.