Otrā pārbaudes spēle Latvija-Šveice 1:2

Hokejs

Latvija-Šveice. Intervija ar Matīsu Kivlenieku pēc spēles

Otrā pārbaudes spēle Latvija-Šveice. Mača epizodes

Latvijas hokeja izlase pēdējā pārbaudes spēlē minimāli zaudē Šveicei. Spilgtākās epizodes

Latvijas hokeja valstsvienība pēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta sestdien Olimpiskajā sporta centrā ar 1:2 zaudēja Šveices izlasei. Mājiniekiem neizdevās revanšēties par zaudējumu dienu iepriekš.

Vārtus Latvijai otrajā trešdaļā guva Mārtiņš Dzierkals, atjaunojot neizšķirtu. Par labāko mājinieku sastāvā atzina vārtsargu Matīsu Kivlenieku.

Šveices izlase atklāj rezultātu

Šveiciešiem izdevās jau pirmajā minūtē atklāt rezultātu – vārtus guva Dario Simions, kurš abu komandu spēlē dienu iepriekš izcēlās ar diviem precīziem metieniem. Simions pielaboja Gregorija Hofmana metienu no laukuma malas un ievirzīja ripu Matīsa Kivlenieka sargātajos vārtos. Latvijas izlases centieni panākt neizšķirtu līdz pirmajam pārtraukumam bija nerezultatīvi.

Intervija ar Jāni Jaku

Aizsargs Jānis Jaks pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka komanda atguvās pēc neveiksmīgās epizodes, kurā tika zaudēti vārti, un sniegumu uzlaboja. Viņš pauda pārliecību, ka Latvijas izlasei izdosies pavērst cīņas ritējumu savā labā.

Renāra Krastenberga kautiņš ar Noa Rodu

Emociju laukumā netrūka, neraugoties un pārbaudes mača statusu. Otrā perioda sākumā Renārs Krastenbergs izkāvās ar šveicieti Noa Rodu, un tiesneši tikai pēc ilgākām diskusijām atteicās no abu spēlētāju noraidīšanas līdz mača beigām, aprobežojoties ar 2+2 soda minūtēm katram incidentā iesaistītajam.

Mārtiņš Dzierkals atjauno neizšķirtu

Mājinieki radīja draudus šveiciešu vārtiem, taču bīstamas situācijas spēja izveidot arī viesi. Izlīdzinājumu Latvijas izlase panāca trīs minūtes pirms pārtraukuma – pēc Oskara Cibuļska metiena no zilās līnijas cīņā vārtu priekšā veiklākais bija Dzierkals.

Intervija ar Kristiānu Rubīnu

Latvijas izlases aizsargs Kristiāns Rubīns pēc otrās trešdaļas uzsvēra, ka Krastenberga nepiekāpība deva komandai enerģiju un palīdzēja sākt spēlēt labāk, aktīvāk dodoties uz vārtiem. Rubīns piebilda, ka visi laukumā cenšas maksimāli izlikt spēkus, jo komandām priekšā vēl būs divas dienas obligātajā pašizolācijā.

Spēles epizodes otrajā trešdaļā

Otrajā trešdaļā Latvijas valstsvienība spēja pārņemt iniciatīvu un spēlēja ātru hokeju.

Gregorijs Hofmans nodrošina uzvaru Šveicei

Centieni spēlēt agresīvi veicināja arī noraidījumus, kas Latvijas izlasi atstāja trijatā pret četriem un Gregorijs Hofmans piecarpus minūtes pirms pamatlaika beigām vairākumā vēlreiz izvirzīja Šveici vadībā. Pēdējā minūtē Latvijas izlase spēlēja bez vārtsarga, taču tuvāk vārtu guvumam bija šveicieši.

Intervija ar Matīsu Kivlenieku pēc spēles

Latvijas izlases vārtos pārliecinošu sniegumu rādījušais Kivlenieks pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komanda nospēlēja salīdzinoši labi, sākot ar otro trešdaļu. Viņam pēc sezonas Ziemeļamerikā arī ātri izdevies aprast ar atšķirīgā izmēra laukumu.

Pēcspēles metienu sērija

Neatkarīgi no spēles rezultāta komandas aizvadīja pagarinājumu, kurā šveiciešus divreiz glāba vārtsargs Leonardo Dženoni. Komandas arī izpildīja pēcspēles metienu sēriju, kas noslēdzās neizšķirti 1:1. Latvijai izcēlās Miks Indrašis.

Intervija ar Edgaru Masaļski pirms spēles

Latvijas izlases vārtsargu treneris Edgars Masaļskis pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka vieta vārtos būs uzticēta Kivleniekam, lai no Ziemeļamerikas atbraukušais vārtu vīrs varētu pierast pie Eiropas izmēra laukumiem. Masaļskis uzsvēra, ka Latvijas izlasē ir trīs labi vārtsargi, un iepriekšējā mačā Ivara Punnenova aizstāšanu ar Jāni Kalniņu pēc otrās trešdaļas, kad mājinieki bija iedzinējos ar 0:3, noteica tikai vēlme dot spēles laiku abiem.

Intervija ar Rodrigo Ābolu pirms spēles

Savukārt uzbrucējs Rodrigo Ābols pirms mača teica, ka šveicieši sevi apliecināja kā ātru komandu, tādēļ būs ātri jāslido un labāk jāsaspēlējas.

Kanādas speciālista Boba Hārtlija trenētā izlase piektdien aizvadīja pirmo pārbaudes spēli pret Šveici, atzīstot pretinieku pārākumu ar rezultātu 0:3. Iepriekš Latvijas hokejisti mērojās spēkiem ar U-18 izlasi, divās spēlēs svinot divas uzvaras – attiecīgi ar 6:1 un 5:1. Bet 20. un 21. aprīlī Slovākijā ar 2:1 svinēja uzvaru pēcspēles metienos pār mājiniekiem, bet otrajā mačā atzina slovāku pārākumu ar 0:1.

Savukārt Šveice iepriekš aizvadīja divas pārbaudes spēles ar Krieviju, abās svinot uzvaru – ar 3:1 un 1:0.

Pasaules čempionāts hokejā sāksies 21. maijā un risināsies Rīgā. Latvijas valstsvienībai grupas kārtā pretim stāsies Kanādas, Kazahstānas, Itālijas, ASV, Norvēģijas, Somijas un Vācijas izlases.