Latvijas izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš pirmdien nosauca valstsvienības oficiālo sastāvu, kas tika iesniegts Starptautiskajai hokeja federācijai (IIHF) un olimpiskajiem organizatoriem, tomēr Pekinas spēļu nolikuma izstrādāšanas laikā diez vai kāds prognozēja pašreizējo situāciju Covid-19 izplatībā, paskaidroja Pļāvējs. Tādēļ reglamentā arvien tiek ieviestas izmaiņas, tostarp arī pēdējās nedēļās, kad olimpiskās spēles jau ir pie sliekšņa.
Jaunākais pavērsiens ir iespēja sešiem spēlētājiem doties līdzi pamatsastāvam rezervistu lomā, pastāstīja Pļāvējs.
Treneri vērtēs, kurus spēlētājus iekļaut papildu sešiniekā, kur sportistiem jārēķinās ar psiholoģiski ļoti smagu situāciju.
Rezervisti nedzīvos kopā ar komandu, bet burbulī atsevišķi, un hokejistiem būs emocionāli smagi doties uz Ķīnu, nezinot, vai viņi tiks laukumā, vai vienkārši pavadīs laiku praktiski ieslodzījumam līdzīgos apstākļos.
Pļāvējam optimismu neraisa epidemioloģiskā situācija, kurā komandai vēl nedēļa ir līdz pirmajiem oficiālajiem Covid-19 testiem. Arī citās hokeja valstīs notiekošais skatu uz olimpisko turnīru LHF ģenerālsekretāram iezīmē diezgan drūmu, un viņš lēš, ka kovida apstākļi var visvairāk pamainīt nosaukto 25 spēlētāju sastāvu.
Nolikums paredz iespēju līdz 8.februārim pieteikumā mainīt savainotus vai saslimušus spēlētājus, turklāt ar kovidu inficētos varēs aizstāt arī olimpiskā turnīra laikā, pastāstīja Pļāvējs.
Olimpiskā turnīra noteikumi pēdējās dienās esot mazliet pamainījušies komandām par labu.
Ar sarežģījumiem jārēķinās arī citās izlasēs Čehijas un Zviedrijas klubu nostājas dēļ, neraujoties laicīgāk palaist spēlētājus uz valstsvienību treniņiem. Formāli pret to nevar iebilst, jo klubs maksā spēlētājam algu, bet noteikumi prasa hokejistu uz izlasi laist septiņas dienas pirms attiecīgā turnīra sākuma, un klubiem par valstsvienību problēmām galva nav jālauza. Taču pašreizējā situācijā septiņu dienu termiņš ir par īsu, lai nodrošinātu izlasēs epidemioloģiski drošu procedūru.
Pļāvējs saskata, ka akmens kritis gan Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF), gan Pekinas organizatoru dārziņā, jo tikai decembra beigās tika publicēts olimpiskais Covid-19 protokols. Līgas nesteidzās tam piekrist, tādēļ LHF ķērās pie telefona, lai individuāli izkārtotu spēlētāju laicīgāku ierašanos no klubiem izlasē.
Pāris dienu laikā tika atrisināti visi jautājumi Čehijā, bet vēl nav gala risinājuma ar Zviedrijas klubiem,
pastāstīja Pļāvējs. Viņš gan nesaskata lielu apdraudējumu, ka Zviedrijas klubu Latvijas hokejisti varētu netikt uz izlasi. Situāciju gan sarežģī tas, ka Zviedrijas klubu rīcībā ir divi izlases vārtsargi Jānis Kalniņš un Kristers Gudļevskis, kuri varētu ierasties novēloti.
Pļāvējs gan uzsvēra, ka tādas pašas un pat lielākas problēmas ir citām valstsvienībām, tādēļ nav pamata steigties ar favorītu nosaukšanu olimpiskajā turnīrā, kas vīriešu valstsvienībām sāksies 9.februārī. Latvijas izlase uz Pekinu dosies 2.februārī.
Pekinas olimpisko turnīru Latvijas hokejisti atklās 10. februārī ar spēli pret Zviedriju, dienu vēlāk spēkosies ar Somiju, bet 13. februārī pēdējā spēlē grupā tiksies ar Slovākiju. Grupas visas komandas turpinās turnīru izslēgšanas spēlēs.