Krievijas un Kanādas hokejisti finālā noskaidros pasaules čempionus

Krievijas un Kanādas hokeja valstsvienības pēc sestdien Prāgā gūtajām uzvarām iekļuva pasaules čempionāta finālā, kur cīnīsies par zelta medaļām, liecina organizatoru informācija. Krievi necili sāktā pusfinālā ar 4:0 pārspēja ASV izlasi, savukārt dienas pirmajā spēlē kanādieši ar 2:0 bija pārāki par mājiniekiem čehiem.

Pašreizējai čempionei Krievijai visus vārtus izdevās gūt pēdējā trešdaļā, un izcēlās arī Aleksandrs Ovečkins, kurš pasaules čempionātā aizvadīja pirmo spēli pēc ierašanās no Ziemeļamerikas un sezonas noslēgšanas Nacionālajā hokeja līgā (NHL).

Nelielu spēles pārsvaru cīņas gaitā pamazām ieguva ASV izlase, kam otrās trešdaļas beigās izdevās vairāki bīstami uzbrukumi, tomēr uz tablo arvien palika divas nulles. Arī trešā perioda sākumā amerikāņi bija tuvāk vārtu guvumam, toties Krievijai pietika ar efektīvu pretuzbrukumu, lai Sergejs Mozjakins 13 minūtes pirms mača beigām atklātu rezultātu. Trīs minūtes vēlāk Ovečkins individuāli izmantoja amerikāņu kļūdu un panāca divu vārtu pārsvaru.

Krievijas izlasi no nepatikšanām vairākkārt glāba vārtsargs Sergejs Bobrovskis, toties Vadims Ščipačovs rezultatīvi nospēlēja amerikāņu vārtu priekšā un pēc trešajiem vārtiem cīņas iznākums bija skaidrs. Ceturto ripu tukšos vārtos priekšpēdējā minūtē iemeta Jevgēņijs Malkins.

Jau vēstīts, ka kanādiešiem uzvaru pusfinālā nodrošināja Teilora Hala un Džeisona Specas gūtie vārti, kā arī vārtsarga Maika Smita veikums. Kanādas izlase pirmoreiz kopš 2009.gada jau ir nodrošinājusi medaļas, bet pasaules čempionu titulu tai nav izdevies gūt kopš 2007.gada.

Finālspēles par medaļām notiks svētdien. Dienas pirmajā spēlē čehi un amerikāņi noskaidros bronzas godalgu ieguvējus, savukārt ar finālu noslēgsies vairāk nekā divas nedēļas ilgušais turnīrs.