KHL sezona tuvojas, Rīgas «Dinamo» vēl bez spēlētājiem, trenera un naudas

Neierasti klusa šī vasara ir Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Rīgas „Dinamo”. Nav naudas, tāpēc nav arī noslēgtu līgumu ar hokejistiem, treneriem un apkalpojošo personālu. Pagājušajā nedēļā pavīdēja baumas, ka „Dinamo” budžets ir nodrošināts, bet pagaidām vēl neviens nevar gulēt mierīgi, jo nav ar sponsoriem parakstītu līgumu.

Ja par „Dinamo” sportisko sniegumu aizvadītajā KHL sezonā varēja teikt, ka tik slikti vēl nekad nav bijis, tad šī vasara nesusi jaunus antirekordus. Kolēģi medijā sportacentrs.com aprēķinājuši, ka šis ir visilgākais laiks starpsezonā, kad Rīgas „Dinamo” ir bez galvenā trenera. 

Rīgas «Dinamo» sezonas sākšanai cer uz Krievijas sponsoru labvēlībuMārtiņš Kļavenieks

  2015. gada vasarā Rīgas „Dinamo” par galvenā trenera iecelšanu amatā paziņoja 49 dienas pirms jaunās sezonas sākuma – vien 6.jūlijā oficiāli šajā pozīcijā stājās somu speciālists Kari Heikile. Līdz trešdienai, 8.jūlijam, tas bija Rīgas „Dinamo” ilgākais posms starpsezonā bez galvenā trenera.

  Līdz šim kluba vadība publiski paudusi, ka kandidātu uz galvenā trenera amatu ir daudz. Iepriekš minēti gan Pēteris Skudra, gan Vjačeslavs Kozlovs, Boriss Mironovs, Valērijs Kuļibaba un citi.

  Tiesa, galveno treneri var nolīgt tikai tad, kad ir nauda, bet naudas „Dinamo” joprojām nav.

  Neoficiāla informācija liecina, ka kluba padomes priekšsēdētājs Juris Savickis pagājušajā nedēļā Maskavā izmisīgi centās pierunāt naudas devējus būt labvēlīgiem pret Rīgas vienību arī šogad. Iepriekšējos gados komandas budžetu nodrošināja „Gazprom” un tā meitasuzņēmumi.

  Savickis sarunā ar Latvijas Radio atzina, ka pagaidām ar naudas devējiem panākta tikai mutiska vienošanās un aicināja paļauties uz pozitīvu iznākumu.

  "Strādājam tagad pie līgumiem, ir jau konkrēti sponsori. Darbs ir pavirzījies uz priekšu, un skatāmies uz dzīvi pozitīvi," teica Savickis. "Drošības sajūta būs tad, kad ienāks pirmā nauda. Kad būs parakstīts līgums, ja tāds būs, tad uzreiz ķersimies pie praktiskas realizācijas. Plānojam sākt nometnes, bet, pirms nav parakstīts līgums un nauda nav ienākusi, negribētu izteikties."

  Tātad, naudas joprojām nav.

  Komandas treniņnometnei jāsākas jau nākamnedēļ Liepājā, bet nav spēlētāju, kas tur varētu trenēties.

  Šobrīd līgums ar Rīgas „Dinamo” ir tikai vienam spēlētājam – uzbrucējam Emīlam Ģēģerim.

  Katras komandas galvenā ass ir treneris. Kad tiks nolīgts galvenais treneris, tad arī varēs sākt piesaistīt izpildītājus uz ledus. Mutiskas vienošanās ar Rīgas „Dinamo” esot Mārtiņam Karsumam, Mikam Indrašim, Laurim Dārziņam, Oskaram Cibuļskim un citiem.

  Aizsargs Cibuļskis pastāstīja, ka vēlas spēlēt mājās, bet ne par katru cenu, un viņa aģents izzina situāciju par iespējām kur citur Eiropā. Par "Dinamo" situāciju Cibuļskis zinot tikpat daudz, cik rakstīts medijos.

  "Ir bijusi interese no viņiem ["Dinamo"], no manis, esam runājuši, bet tālāk nekas nav ticis, nav vienošanās vai kas vairāk," paskaidroja Cibuļskis. "Šobrīd neviens īpaši nesteidzas. Mājās spēlēt ir baigi forši, bet jāskatās, kādi ir nosacījumi. Šajā situācijā nevar zināt, kas notiks, kas būs, kas nebūs. Nekādu ziņu mums nav... Man ar Rīgas "Dinamo" ir bijušas sarunas, bet arī Eiropā ir bijušas sarunas. Ja man pašlaik nav kluba, tas nenozīmē, ka gaidu uz Rīgu. Skatīšos, kā situācija attīstīsies."

  Rīgas „Dinamo” ir vienīgais no nākamajā KHL sezonā startēt plānojušajiem 23 klubiem, kam vēl nav galvenā trenera.

  Komandas vadītāja izvēlē noteikti jāņem vērā arī viņa pašreizējā uzturēšanās vieta. Ja tas ir speciālists no Krievijas, viņam pēc līguma noslēgšanas un ierašanās Latvijā būs jādodas divu nedēļu karantīnā. Tas, protams, "piecas minūtes" pirms sezonas izveidotai komandai nepavisam neder. Tātad lielākās cerības iegūt šo posteni ir Latvijas speciālistam. Kandidātu vidū iepriekš minēti Skudra un Kuļibaba.

  Tieši tas pats attiecas uz komandas viesspēlētājiem. Zviedriem, amerikāņiem un krieviem būs jādodas karantīnā. Vienīgais veids, kā apiet šo obligāto prasību, ir spēlētājiem un potenciālajam galvenajam trenerim jau tagad ierasties Latvijā un te kādu laiku uzturēties. Tad gan

  vajadzīgs krietns vezums optimisma, ka nauda un komanda nākamajai sezonai tiešām būs.

  2020./2021. gada KHL sezonas sākums paredzēts 2. septembrī. Dalībai pieteikušās 23 komandas, kas līgā spēlēja pērnajā sezonā. Aizvadītajā sezonā startēja 24 komandas, bet aprīļa sākumā Vladivostokas "Admiral" paziņoja, ka taupības nolūkā nākamsezon KHL nespēlēs.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Hokejs
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti