Hokeja valstsvienība ielaiž piecus vārtus un zaudē somiem

Latvijas hokeja izlase ceturtdien cieta neveiksmi pirmajā pārbaudes spēlē, sākot gatavošanos pasaules čempionātam, un Jiveskilā ar 1:5 zaudēja laukuma saimniekiem somiem. Vēlreiz abas komandas tiksies jau piektdien Kupoio.

Eiropas Izaicinājuma tūrē iekļautajā spēlē Latvijai vienīgos vārtus guva zaudētāju sastāvā par labāko atzītais aizsargs Guntis Galviņš, kurš pirmajā trešdaļā izvirzīja viesus vadībā. Somijas izlase spēja radīt daudz vairāk iespēju uzbrukumā un bija pārliecinoši pārāka arī pēc metienu attiecības - 48:6.

Praktiski pirmajā Latvijas izlases uzbrukumā piecas minūtes pirms pārtraukuma Galviņš atklāja rezultātu, kad trāpīja no zilās līnijas. Viesi pirmajā trešdaļā trīsreiz palika mazākumā, kas somiem arī palīdzēja panākt neizšķirtu. Leo Komarova mesto ripu Ervīns Muštukovs atsita vārtu priekšā, kur iespēju netraucēti darboties izmantoja Tomi Huhtala.

Latvijas vārtos pēc pārtraukuma stājās debitants Jānis Kalniņš, taču pusotru minūti vēlāk laukuma saimnieki izvirzījās vadībā, kad izspēli līdz metienam tukšos vārtos no tuvas distances noslēdza Mihaels Kerenens. Līdz perioda vidum somi panāca divu vārtu pārsvaru, kad Kalniņš neglāba pēc Liro Pakarinena metiena no paasa leņķa. Pēc trešajiem vārtiem somi komfortabli iejutās spēlē un vairākās epizodēs viesiem tikai veiksme palīdzēja noturēt vārtus neskartus. Savstarpējās sapratnes sadarbībā Latvijas izlasei pietrūka vairāk nekā pretiniekiem.

Lai gan pēdējo trešdaļu Latvijas hokejisti sāka apņēmīgāk, Tomi Salinens cīņā vārtu priekšā bija pārāks par aizsargiem un iemeta ceturto ripu. Kalniņš iejutās vārtos un darbojās pārliecinoši, taču uzbrukumā viesiem neizdevās radīt pietiekami bīstamas iespējas, lai pamatoti cerētu izmainīt cīņas gaitu. Turklāt piecas minūtes pirms spēles beigām vārtu priekšā asu piespēli piekto vārtu guvumā pārvērta Juha Peka Hitonens.

Uz Somiju Latvijas izlase devās ar pieciem debitantiem sastāvā, bet vairāku līderu iesaistīšanās paredzēta pēc komandas atgriešanās mājās. Latvijai pārbaudes spēles vēl būs "Arēnā Rīga" pret Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Krieviju 18. un 19.aprīlī, kā arī pret Francijas izlasi 25. un 26.aprīlī. Pēdējā pārbaude paredzēta no 1. līdz 3. maijam Bratislavā triju valstu turnīrā pret Slovākiju un Norvēģiju. Pasaules čempionāts no 9. līdz 25. maijam notiks Minskā.

Pārbaudes spēle:

Somija - Latvija 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Vārtus guva: Tomi Huhtala, Mihaels Kerenens, Liro Pakarinens, Tomi Salinens, Juha Peka Hitonens - Guntis Galviņš

Vārtsargi: Ville Kolpanens - Ervīns Muštukovs (Jānis Kalniņš no 20:00)

Par to kā detaļās aizritēja spēle var skatīt te spēles teksta tiešraidē.