HK «Liepāja» sasniedz Latvijas hokeja virslīgas pusfinālu

HK "Liepāja" sestdien mājās ar 3:1 uzvarēja HK "Kurbads" hokejistus Latvijas čempionāta virslīgas regulārās sezonas priekšpēdējā spēlē un garantēja dalību pusfinālā, liecina organizatoru informācija. Liepājniekiem regulārajā sezonā atlikusi vēl viena spēle, taču zemāk par otro vietu turnīra tabulā komanda nevar noslīdēt.

Gan HK "Mogo", gan HK "Liepāja" ir pa 67 punktiem, un abas spēcīgākās komandas jau ir nodrošinājušas divas augstākās vietas regulārajā sezonā. Regulārās sezonas izskaņā pirmo vietu ieņems HK "Liepāja", ja svētdien mājās gūs vismaz punktu pret pastarīšiem "HS Rīga99/HK Tukums".

Savukārt spēlē pret HK "Kurbads" liepājniekiem 2:0 pārsvaru pirmajā trešdaļā panāca Iļja Makarovs un Māris Diļevka. Lai gan viesiem vēl līdz pārtraukumam vienus vārtus atguva Gatis Gricinskis, pēdējā periodā mājinieku uzvaru nostiprināja Egils Kalns.

Vēl divās sestdien notikušajās spēlēs uzvaras mājās guva HS "Rīga" un "Zemgale/LLU". HS "Rīga" ar 4:2 pieveica pastarīšus "HS Rīga99/HK Tukums", bet "Zemgale/LLU" hokejisti ar 6:3 bija pārāki par HK "Prizma".

Ceturtdaļfinālos uzvarētājus noteiks sērijā līdz vienas komandas trim uzvarām. Ceturto vietu ieguvusī "Zemgale/LLU" tiksies ar piektās pozīcijas īpašniekiem HK "Prizma". Savukārt trešajā vietā regulāro sezonu pabeigušais HK "Kurbads" mērosies spēkiem ar HS "Rīga", kas ierindojās sestajā vietā un apsteidza tikai "HS Rīga99/HK Tukums" vienību.

Pusfinālā regulārās sezonas uzvarētāji tiksies ar "Zemgale/LLU" - HK "Prizma" dueļa spēcīgāko komandu. Otrā spēcīgākā vienība pēc regulārās sezonas rezultātiem izslēgšanas turnīru sāks pret uzvarētāju no pāra, kurā HS "Rīga" spēlēs pret HK "Kurbads".

Regulārajā sezonā septiņas komandas izspēlē piecus apļus, pēc kuriem sešas labākās vienības cīņu turpinās izslēgšanas turnīrā. Divas labākās regulārā čempionāta komandas uzreiz tiks pusfinālā. Arī pusfināla sērijā cīņa būs līdz vienas komandas trim uzvarām, turpretim finālā sērija ilgs līdz četrām uzvarām.

Pirmās spēles ceturtdaļfinālu pāros risināsies otrdien, savukārt čempiona titula ieguvējus finālsērijā noskaidros ne vēlāk kā 9.aprīlī.