Girgensons gūst vārtus; Gudļevskis NHL sezonas debijā tiek laukumā uz maiņu

Sezonā pirmoreiz Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē laukumā piektdien tika vārtsargs Kristers Gudļevskis, tomēr tas notika tikai pēdējās trešdaļas vidū, kad viņa pārstāvētā Tampabejas "Lightning" jau bija nonākusi teju bezcerīgā 0:4 situācijā mačā pret Vašingtonas "Capitals". Savukārt Zemgus Girgensons guva savus sezonā trešos vārtus, kas gan bija Bufalo "Sabres" vienīgais trāpīgais metiens zaudējumā 1:5 pret Ņujorkas "Islanders", liecina NHL informācija.

Girgensons spēlēja 15 minūtes (15:28), divreiz meta pa vārtiem un veica divus spēka paņēmienus, bet viņa lietderības rādītājs bija neitrāls. Girgensona vārtu guvums ļāva "Sabres" izvairīties no sausā zaudējuma, tomēr viesi vienīgo reizi ripu Tomasa Greisa vārtos raidīja minūti pirms mača beigām.

Gudļevskis palika nepārspēts Vašingtonā, bet Tampabejas klubs palika bez vārtu guvuma un zaudēja ar 0:4. Gudļevskis spēlēja 11 minūtes (11:27) un atvairīja trīs metienus.

Spēli "Lightning" vārtos sāka Andrejs Vasiļevskis, kurš tvēra 20 metienu. Savukārt "Capitals" vārtos nepārspēts palika Breidens Holtbijs, atvairot 23 metienus un kļūstot par mača pirmo zvaigzni.

Tampabejas kluba galvenais treneris Džons Kūpers pēc neveiksmes nevainoja vārtsargu un teica, ka nākamo maču trešdien mājās pret Monreālas "Canadiens" sāks Vasiļevskis.

Gatavojoties sezonai, Gudļevskis piedalījās divās "Lightning" pārbaudes spēlēs, bet NHL karjerā 24 gadus vecais vārtsargs iepriekš bija aizvadījis divas spēles Tampabejas kluba sastāvā regulārajā sezonā un divos mačos izslēgšanas spēlēs. Šosezon Gudļevskis spēlēja "Lightning" fārmklubā Amerikas hokeja līgā (AHL), kur 15 spēlēs vidēji ielaida 2,89 vārtus un atvairīja 88,4% metienu.