Francijas izlase pieveic arī slovākus; Baltkrievija svin uzvaru pār Šveici (papildināts)

Otro uzvaru pār potenciāli spēcīgāku pretinieku pasaules čempionātā Minskā pirmdien izcīnīja Francijas hokejisti, kam pēdējā trešdaļā izdevās ar 5:3 pārspēt Slovākiju. Savukārt mājinieki baltkrievi otrā grupā ar 4:3 pieveica pašreizējos vicečempionus Šveices hokejistus, lai gan trešajā periodā vēl bija iedzinējos, liecina organizatoru informācija.

(papildināts pēc dienas pēdējām spēlēm)
Latvijas pārstāvētajā B grupā baltkrievi guva trijās spēlēs otro uzvaru, turpretim Šveices valstsvienība pēc trim cīņām arvien ir tukšā. Baltkrievijai uzvaras vārtus 58. minūtē iemeta Mihails Grabovskis. Pēdējā trešdaļā ar 3:2 vadībā bija Šveice, līdz perioda vidū Sergejs Kosticins ar saviem otrajiem vārtiem spēlē panāca izlīdzinājumu.

Dienas otrā spēlē B grupā Krievijas izlase ar 6:1 pārliecinoši pārspēja amerikāņus. Ar trim uzvarām trijās spēlēs galvenā trenera Oļega Znaroka vadītā Krievijas valstsvienība ir vienīgā grupas līdere.

Savukārt A grupas spēlē Slovākija ilgstoši bija vadībā un pēdējo periodu sāka ar 3:1 pārsvaru, taču pēdējās 10 minūtēs ielaida četras ripas. Pa diviem vārtiem uzvarētājiem guva Batists Amārs un Antuāns Rusels, kurš mača izskaņā pēdējo ripu iemeta tukšos vārtos. Slovākiem trijās spēlēs ir tikai viens punkts un priekšpēdējā vieta astoņu komandu grupā. Savukārt francūži, kas čempionātu sāka ar uzvaru pēcspēles metienos pār Kanādu, ar pieciem punktiem ieņem 3.vietu.

Dienas pēdējā cīņā A grupā Kanāda ar 4:3 pieveica čehus un izvirzījās vadībā grupā.

Latvijas izlasei trešā spēle B grupā būs otrdien pret Kazahstānu. Grupu spēles ilgs līdz 20.maijam,bet fināls pasaules čempionātā būs 25.maijā.