Draizatls Pasaules kausa mačā atnes Eiropas hokeja izlasei uzvaru pagarinājumā

Vācu hokeja uzbrucējs Leons Draizatls pirmdien Pasaules kausa (PK) mačā pagarinājumā guva vārtus, palīdzot Eiropas izlasei izcīnīt otro uzvaru turnīrā.

Eiropas izlase ar 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 1:0) uzvarēja Čehiju, sperot platu soli pusfinālā virzienā.

Pirmajā periodā nevienai no komandām neizdevās gūt vārtus, bet otrajā trešdaļā lieliska iespēja atklāt spēles rezultātu bija Eiropas komandai, jo Mihals Kempnijs ar cimdu izslidināja ripu ārā no vārtsarga laukuma, par ko uz Čehijas valstsvienības vārtiem tika nozīmēts soda metiens. “Bullīti” devās izpildīt Anže Kopitars, kura mesto ripu apstādināja čehu vārtsargs Petrs Mrāzeks.

Tomēr otrā perioda vidū Eiropas komandai izdevās izvirzīties vadībā, no laukuma malas precīzi metot slovāku milzim Zdeno Hāram. Tiesa, pēc trim minūtēm Jakubs Vorāčeks no iemetienu apļa izlīdzināja spēles rezultātu.

Trešās trešdaļas sākumā eiropieši pēc norvēģu uzbrucēja Matsa Cukarello metiena vēlreiz izvirzījās vadībā, ko noturēja sešas minūtes. Izlīdzinājumu čehiem panāca Martins Hanzals, kurš uztvēra pret laukuma malu atlēkušo ripu un raidīja to vārtos. Trešajā periodā neviena no komandām nespēja nokārtot uzvaru, tādējādi bija jāaizvada papildlaiks, kurā tāpat kā Nacionālajā hokeja līgā (NHL) hokejisti spēlēja trijatā pret trim.

Pagarinājumā komandas apmainījās dinamiskiem uzbrukumiem, līdz trešās minūtes sākumā Draizatlam izdevās izslidot vienatā pret Mrāzeku. Vāciešu uzbrucējs raidīja ripu vārtos un nodrošināja Eiropas izlasei uzvaru.

A apakšgrupas pirmajā spēlē Eiropas komanda ar 3:0 uzvarēja ASV, bet Čehija ar 0:6 piekāpās Kanādai.

A apakšgrupā Eiropas izlases kontā ir četri punkti divās spēlēs, pie diviem punktiem vienā mačā tikusi Kanāda, punkts ir Čehijas kontā, bet ASV cīnās bez punktiem.

Tikmēr B apakšgrupā Zviedrija ar 2:1 uzvarēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Krievijas izlasei, bet Ziemeļamerikas U-23 izlase ar 4:1 pieveica Somiju.

Pasaules kauss hokejā norisināsies līdz 1.oktobrim.

Pasaules kausa sacensības hokejā pirmoreiz risinājās 1996.gadā, kad tās tika ieviestas kā leģendārā Kanādas kausa izcīņas aizstājējas. Togad kausu izcīnīja ASV izlase, bet otro reizi turnīrs tika rīkots 2004.gadā, kad laurus plūca Kanādas hokejisti.

Iepriekšējā turnīrā 2004.gadā astoņas komandas piedalījās spēlēs septiņās pilsētās Ziemeļamerikā un Eiropā.