«Dinamo» pēcspēles metienos izrauj uzvaru pār «Avangard»

Rīgas “Dinamo” spēja atgūties pēc smagās sagrāves otrdien Astanā pret “Baris” un šodien Omskā ar rezultātu 3:2 pēcspēles metienos uzveikt “Avangard” komandu. Līdz ar to rīdziniekiem pirmā uzvara pēc diviem zaudējumiem, savukārt omskiešiem jau ceturtais zaudējums pēc kārtas.

Pirmā trešdaļa iesākās vienmuļi un bez pārsteigumiem – abas komandas izdarīja neprecīzus metienus un piespēles, līdz spēles piektajā minūtē Omskas Avangard komandu vadībā izvirzīja Iļja Mihejevs. “Dinamo” centieni izlīdzināt rezultātu pirmajā trešdaļā beidzās neveiksmīgi.

Otro periodu rīdzinieki iesāka ar spēli vairākumā, taču realizēt vairākuma dotās priekšrocības neizdevās. Toties izdevās izturēt divus mazākumus, turklāt apdraudot pretinieka vārtus. Labs moments trešdaļas vidū bija Laurim Dārziņam, taču ripa trāpīja pa vārtu stabiņu. Rezultātu izlīdzināt izdevās Oskaram Cibuļskim, kurš nule atguvies pēc savainojuma ārstēšanas. Viņš izmantoja Omskas komandas spēlētāju kļūdu aizsardzības zonā, tika pie metiena no vidējās distances un ieraidīja ripu Dominika Furha sargātajos vārtos. Otrajā periodā rīdziniekiem vēlreiz izdevās izturēt spēli mazākumā. Rezultāts uz tablo nemainījās līdz pat trešdaļas beigām.

Pēdējā spēles trešdaļa iesākās par labu rīdziniekiem – savu meistarību parādīja Dārziņš, izvirzot “Dinamo” vadībā. Tūlīt gan Kristaps Sotnieks nopelnīja noraidījums, un komandai jāspēlē mazākumā, taču izdevās izturēt “Avangarda” uzbrukumus un haosu vārtu priekšā. Piekto mazākumu gan “Dinamo” vairs nespēja izturēt – rezultātu izlīdzināja Igors Ļekomcevs, triecot ripu zem Jakuba Sedlāčeka sargāto vārtu pārliktņa. Trešdaļas beigas izvērtās visai asas abu komandu izpildījumā, taču rezultāts palika neizšķirts 2:2 līdz pat pamatlaika beigām.

Spēle pagarinājumā ritēja krietni aktīvāk nekā pamatlaikā. Bet, par spīti tam, ka rīdzinieki tika pie vairākuma, līdz vārtu guvumam tikt tā arī neizdevās. Līdz ar to spēles uzvarētāju nācās noskaidrot pēcspēles metienos.

“Avangard” spēlētājam Denisam Paršinam neizdevās pārspēt Sedlāčeku, savukārt Miķelis Rēdlihs spēja ieraidīt ripu Furha sargātajos vārtos. Arī Vladimiram Sobotkam neizdevās gūt vārtus, un arī Laurim Dārziņam nesanāca piemānīt “Avangard” vārtsargu. Izlīdzinājumu panāca Iļja Zubovs, bet Villem Leino neizdevās nodrošinās “Dinamo” uzvaru. Toties tas izdodas Kasparam Saulietim, bet Iļjam Zubovam trešais pēcspēles metiena mēģinājums bija neveiksmīgs.

Līdz ar šo uzvaru "Dinamo" ir pakāpies uz priekšpēdējo vietu Rietumu konferences kopvērtējumā, 30 spēlēs izcīnot 36 punktus.