«Daugavā» kavēto darbu dēļ hokeja čempionāta komandu treniņiem gatavos «Volvo» halli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Iekavēto būvniecības darbu dēļ "Daugavas" stadiona ledus halle arvien nav nodota ekspluatācijā, tādēļ kā rezerves variantu komandu treniņiem Rīgā paralēli sāks gatavot "Volvo" halli, jo pasaules čempionāta rīkotāji neilgi pirms turnīra starta nevēlas riskēt ar situāciju, ka hokejisti paliktu bez treniņu iespējām, pirmdien Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pastāstīja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis.

(papildināts ar Edgara Severa un Ērika Miļuna teikto)
"Daugavas" halli ekspluatācijā bija jānodod jau 17. martā, tomēr visi līdzšinējie termiņi ir izrādījušies nepietiekami. Iespējams, halle tiks nodota lietošanai nedēļas gaitā, tomēr organizatori vēlas nodrošināties, ja trūkumu novēršana ieilgs.

Otrdien, 11. maijā, paredzēts paralēli sākt darbu "Volvo" hallē, slīpējot ledu un veicot nepieciešamos priekšdarbus. 

Pasaules čempionāta spēlēm nepieciešamās divas arēnas ir gatavas, un hokejistus var uzņemt gan "Arēna Rīga", gan pielāgotais Olimpiskais sporta centrs, kur nedēļas nogalē Latvijas un Šveices izlašu divas pārbaudes spēles būs arī tests abu objektu darbībai. Turpretim ar komandu treniņiem nepieciešamo ledu situācija ir atšķirīga, un Kalvītis atzina, ka gaidāmās izmaksas pēdējā brīža risinājumiem nav pašlaik būtisks jautājums.  Ja papildu izmaksas radīsies, puses par to segšanas kārtību vienosies. 

"Ja trešdien [12. maijā] nenodos "Daugavu" ekspluatācijā, ir milzīgs risks, ka 18. datumā atbraukušās komandas netiks uz ledus. Skaidrs, ka mēs nevaram pilnībā paļauties uz situāciju, ka "Daugavas" halle būs gatava16. maijā," teica Kalvītis.  "Svarīgākais, lai čempionāts notiek bez aizķeršanās. Darīsim visu, lai ledus būtu, lai hokejistiem būtu, kur slidot. Pēc čempionāta skaitīsim rezultātus, kas no tā būs iznācis."

Par "Daugavas" halles likstām ir informēta arī Starptautiskā hokeja federācija (IIHF), kas līdzfinansē čempionāta sarīkošanu Rīgā. Visas puses ar situāciju uz vietas ir iepazinušās un kopīgi meklēs risinājumus, paskaidroja Kalvītis. Viņš pieļāva iespēju, ka

"Daugavas" halles nodošana čempionāta vajadzībām varētu būt tikai dažas dienas novēlota, un tādā gadījumā "Volvo" ledus halli komandas izmantotu vien ierobežotu laiku.

Taču Kalvītis patur prātā arī iespēju, ka uz visu pasaules čempionātu komandu treniņiem atvēlēs "Volvo" ledus laukumus, lai gan tie pretēji IIHF prasībām nav tādā paša izmēra kā abās spēļu arēnās.

Kalvītis "Daugavas" projektu nosauca par neveiksmīgu jau no paša sākuma, jo tikai pēdējā brīdī atradās būvnieks, kas pieteicās to realizēt un solīja visu pabeigt laikā. LHF prezidents arī atgādināja, ka bez valdības palīdzības Latvijā notiktu tikai puse čempionāta, bet iepriekš Minskai paredzētās spēles risinātos Slovākijā vai Dānijā.

Daniēls Nātriņš par situāciju "Daugavas" ledus hallē

Savukārt "Daugavas" stadiona valdes loceklis Daniēls Nātriņš "Sporta studijai" pastāstīja, ka liela daļa ugunsdzēsēju iebildumu pret ledus halles gatavību jau ir novērsti, bet daļa darbu vēl jāpaveic. Iebildumi bijuši gan dokumentu sadaļā, gan par hallē pēc projekta vēl nepaveiktiem darbiem vājstrāvas sadaļā.

"Speciālisti saka, ka tuvāko dienu laikā tas ir izdarāms un attiecīgi novēršams," piebilda Nātriņš. 

Ledus saldēšana hallē noris pēc plāna un lējējiem vairs nav bažu, kas vienā laukumā vēl šķita aktuālas nedēļas nogalē. Hokejistu ģērbtuves jau tiek aprīkotas ar mēbelēm un Nātriņš ir pārliecināts, ka šajā jomā viss tiks izdarīts atbilstoši.   

Pasaules čempionāta vajadzībām aprīko "Volvo" halli
00:00 / 02:49
Lejuplādēt

Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs sarunā Latvijas Radio pirmdien pauda cerību, ka līdz trešdienai visas nepilnības "Daugavas" hallē izdosies novērst, un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta speciālistus varēs aicināt uz inspekciju atkārtoti. 

„Volvo” halles vadītājs Ēriks Miļuns pastāstīja, ka darbi darbi pirmdien jau rit pilnā sparā. "Volvo" hallē tiks noslīpēts ledus, lai uz tā vispirms uzkrāsotu turnīram nepieciešamās reklāmas, bet pēc tam uzsaldētu jaunu ledus kārtu. 

KONTEKSTS:

Pasaules hokeja čempionāts Rīgā risināsies no 21. maija līdz 6. jūnijam, piedaloties 16 valstsvienībām.

Tiesības uz visa pasaules čempionāta uzņemšanu Latvija ieguva 2021. gada februārī pēc Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) lēmuma atņemt Baltkrievijai līdzrīkotājas tiesības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti