Bļugeram rezultatīva piespēle «Penguins» uzvarā; Merzļikins palīdz «Blue Jackets» nosargāt pārākumu

Latviešu hokeja uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas “Penguins” vienība svētdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē ar 4:3 uzvarēja Vašingtonas “Capitals, bet vēlāk Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" ar 4:3 pieveica Monreālas "Canadiens", liecina organizatoru informācija.

Bļugers spēlē pret "Capitals" laukumā pavadīja 14 minūtes un 42 sekundes, atzīmēdamies ar rezultatīvu piespēli, vienu spēka paņēmienu, diviem bloķētiem metieniem, pārtvertu piespēli, un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu plus viens.

Spēles rezultātu atklāja tieši “Capitals”, kad vārtus guva Lars Ellers, taču “pingvīniem” vajadzēja tikai nedaudz vairāk kā minūti, lai rezultātu izlīdzinātu – vārtu guvums Sema Lafertija rēķinā. Pirmajā trešdaļā Pitburgas vienība, pateicoties Patrika Hornkvista vārtu guvumam, izvirzījās vadībā ar 2:1.

Otrajā trešdaļā Dominiks Saimons vārtu starpību vēl vairāk palielināja, taču noslēdzošajā trešdaļā turpinājās sparīga cīņa un spēles intriga atjaunojās. Vispirms Jevgeņijs Kuzņecovs vārtu starpību samazināja līdz minimumam, pēc tam pēc Bļugera piespēles Brendons Tanevs gan atguva divu vārtu starpību, panākot 4:2 “Penguins” labā. Bet divarpus minūtes līdz pamatlaika beigām Elleram vēl viens vārtu guvums. Vairāk gan galvaspilsētas komanda sasparoties nevarēja, un spēle noslēdzās ar rezultātu 4:3 “Penguins” labā.

“Penguins” NHL Austrumu konferencē ar 52 spēlēs sakrātu 71 punktu ieņem trešo vietu. Bļugera pārstāvētā vienība nākamo spēli aizvadīs ceturtdien, kad tiksies ar Tampabejas “Lightning”.

"Blue Jackets" uzvarā pār Monreālas "Canadiens" vārtu sargāšana bija uzticēta Merzļikinam, kurš atvairīja 27 no 30 metieniem un svinēja jau trešo uzvaru pēc kārtas.

Rezultātu atklāja Vladislavs Gavrikovs, izvirzot “Blue Jackets” vadībā. Otrajā trešdaļā Pjērs Liks Dubuā nostiprināja Kolumbusas pārākumu, bet Tomāšs Tatārs samazināja rezultāta starpību. Tomēr Dubuā otrās trešdaļas noslēgumā panāca komfortablo 3:1.

Trešajā trešdaļā spēles intriga atjaunojās. Makss Domi samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, Gustavs Nīkvists divu punktu pārsvaru atjaunoja, bet pašā perioda noslēgumā, kad “Canadiens" vārtsargs tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, Šī Vēbers ieraidīja ripu Merzļikina sargātajos vārtos, panākot 4:3. Kolumbusa vairāk monreāliešiem izdevības rezultātu izlīdzināt nedeva.

Kolumbusas vienība ar 54 spēlēs iekrātiem 65 punktiem NHL Austrumu konferencē pakāpusies uz piekto pozīciju. Nākamo spēli "Blue Jackets" aizvadīs otrdien, uzņemot Floridas "Panthers".