Sadaļas Sadaļas
Kanāda
Latvija
Līdz video tiešraidei:
Nākamās tiešraides:
Latvija
Kazahstāna
Dānija
Šveice
Latvija
Itālija
Čehija
Baltkrievija

Vairāk

Sporta ziņas

Latvijas hokeja Virslīga. «Mogo/LSPA» - HK «Olimp/Venta 2002»

Sporta ziņas

Latvijas futbola izlase gatavojas kvalifikācijas ciklam

Bažas par «Daugavas ledus halles» gatavību Pasaules čempionātam hokejā

Birokrātijas cilpas un kavēti būvdarbi bremzē gatavošanos pasaules hokeja čempionātam

Gatavojoties pasaules hokeja čempionātam, organizatoriem Rīgā jārēķinās ar vairākiem izaicinājumiem, kas ietekmē līdzšinējos plānus. Birokrātisku šķēršļu dēļ ir aizkavējusies iepirkumu procedūra Olimpiskā sporta centra pārbūves darbiem, bet komandu treniņiem paredzēto ledus halli pie "Daugavas" stadiona būvniecības kavēšanās dēļ varētu nodot ekspluatācijā apmēram mēnesi vēlāk nekā sākotnēji plānots. Tas gan neliegšot čempionātu sākt pēc plāna 21.maijā. 

ĪSUMĀ:

Olimpiskajā sporta centrā notiek nepieciešamie remontdarbi, bet turnīra organizatori darbus centrā sāks 6. aprīlī, kad tiks izņemts futbola zālājs un sākti ventilācijas sistēmas darbi. Olimpiskā centra aprīkošanā paredzēts ieguldīt līdz trim miljoniem eiro, bet aptuveni 1,6 miljoni eiro no šīs summas paredzēti ēkas īrei. 

Organizatori risina jautājumus pasaules hokeja čempionāta sarīkošanaiMārtiņš Kļavenieks

Čempionāta rīkotāju SIA „Hokeja akadēmija” vadītājs Edgars Buncis Latvijas Radio atklāja, ka gandrīz viss par īrējamo tehniku un darāmajiem darbiem ir skaidrs, bet tos sākt vēl neļauj birokrātiski šķēršļi.

"Esam mazliet iesprūduši birokrātiskā procesā. Kad Olimpiskā centra vajadzībām ir piešķirts valsts finansējums, mums likuma ietvaros jāveic iepirkuma procedūra. Lai cik dīvaini tas nebūtu, it kā visas puses saprot, bet oficiāli mēs nevaram iegūt elektroniskās iepirkumu sistēmas lietotāja profilu kā konkursa izsludinātājs," paskaidroja Buncis. "Gaidām atbildi no sistēmas turētāja, kas ir [Valsts] reģionālās attīstības aģentūra, viņi cenšas noskaidrot Iepirkumu uzraudzības birojā, vai mēs atbilstam šiem kritērijiem un vai ir tiesības piešķirt mums lietotāja profilu. Būs jau nedēļa, ka mēs par šo jautājumu diskutējam, bet ļoti ceru, ka vēlākais otrdien [16.martā] mums šis statuss būs un tad mēs lēnām varēsim finišēt visas oficiālās procedūras par Olimpiskā centra iepirkumiem."

Vēl viens neparedzēts šķērslis čempionāta rīkotāju ceļā ir iekavētie būvdarbi treniņhallē pie "Daugavas" stadiona. Buncis gan pauda, ka šobrīd tas gatavošanos vēl nekādi neietekmē, jo pasaules čempionāta komandas Rīgā ieradīsies tikai 14. vai 15. maijā. 

Kultūras un sporta centra „Daugavas stadions" valdes loceklis Daniēls Nātriņš pirmdien Latvijas Radio atzina, ka

būvnieki pasaules čempionātam nepieciešamo ledus halli nenodos līgumā paredzētajā termiņā 17. martā.

Nātriņš lēš, ka reāls termiņš halles nodošanai būs līdz aprīļa beigām, bet maija sākumā vēl notiks ledus saldēšanas sistēmas pieregulēšana vietējiem apstākļiem. Savukārt pirmās pārbaudes spēles hallē varētu notikt maija vidū, par ko vēl notiek sarunas ar Latvijas Hokeja federāciju (LHF). 

"Šobrīd viss ir atkarīgs tikai no būvnieka un dažādām piegādēm, kas šobrīd ir aizkavējušās," paskaidroja Nātriņš. "Tas ir oficiālais iemesls, ko mēs esam saņēmuši," viņš piebilda. 

"Daugavas" ledus halles celtniecībā sadārdzinājumu nav un būvniecības summa arvien 10,32 miljoni eiro,

pastāstīja Nātriņš. Vēl nav zināms, vai ledus halle čempionāta laikā būs tikai dalībnieku rīcībā, vai uz ledus tiks laisti arī citi interesenti. Pieprasījums pēc vēl topošās halles pakalpojumiem ir liels un potenciālie klienti jau pusgadu interesējas par sadarbības iespējām, teica Nātriņš. Halles saimnieki pagaidām apkopo informāciju par interesentiem datubāzē. 

Daniēls Nātriņš par celtniecības darbiem "Daugavas" ledus hallēLatvijas Radio Ziņu dienests

Joprojām notiek Covid-19 drošības protokola izstrāde, rīkotājiem konsultējoties ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC). Tā pārstāve Ilze Arāja uzsvēra, ka par pamatu varēs ņemt jau iepriekš iegūto pieredzi dažādos Rīgā notikušajos „burbuļa” turnīros.

Arāja uzsvēra, ka izpratne par epidemioloģiskās drošības pasākumiem ir. Rīkotāji ar SPKC apsprieda drošības pamatprincipus un puses iezīmēja drošības protokola galvenās vadlīnijas. Komandas Rīgā uzturēsies savā burbulī un būs nodalītas cilvēku plūsmas.

Tiks ievērots jau ierastais princips, ka atbraukušās komandas netiksies ar vietējo sabiedrību.

Svarīgi būs arī sekot, lai viesi prasības ievērotu. 

Kā organizēt ikdienas darbu treniņnometnes laikā, LHF vadībai arī esot skaidrs. Treniņhalles būvdarbu iekavēšanās ietekmējusi izlases plānus, bet komanda cer uz jaunā ledus uzkāpt 2. maijā. Pagaidām komandai plānotas četras pārbaudes spēles – 20. un 21. aprīlī izbraukumā pret Slovākiju, kā arī 14. un 16. maijā pret Šveici, visticamāk, „Arēnā Rīga”.

Treniņus vieglā režīmā komanda sāks jau marta vidū, pastāstīja LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols. Oficiāla izlases treniņnometne sāksies 5. aprīlī, bet ir spēlētāji, kas vēlas slidot jau agrāk, un viņiem tāda iespēja būs trīsreiz nedēļā. Sākot treniņus pilnā apmērā, ik dienu darbosies divas grupas divās ģērbtuvēs, bet divreiz nedēļā paredzēts veikt Covid-19 testus. Koziols arī atzina, ka

visu čempionāta sarīkošanā iesaistīto pušu sadarbība ir apbrīnojami lietišķa un profesionāla.

Čempionāta rīkošanai piešķirtā valsts nauda un tās izlietojums pagājušajā nedēļā raisīja diskusijas publiskajā telpā pēc žurnālista Armanda Pučes paustajām bažām, ka līdzekļi tiek sadalīti necaurspīdīgi. Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs Latvijas Radio apliecināja, ka visa piešķirtā nauda jau iepriekš bijusi ieplānota un neparedzētu izdevumu nav.

Severs uzsvēra, ka čempionātam piešķirtā summa kopš 2018. gada summā nepārsniedz nepilnus 4,3 miljonus eiro. Sporta departamenta direktors īpaši atgādināja, ka vairākas piešķirtās summas ir ar norādi – līdz noteiktajam apmēram. LHF atkārtoti ministrijā būs jāiesniedz pieprasījumi par konkrētām summām attiecīgu izdevumu pozīciju segšanai, pievienojot veikto iepirkumu dokumentus. Tad IZM pieprasīs šo naudu Finanšu ministrijai, lai vēlāk to pārskaitītu Hokeja federācijai.

Jautājumus varētu izraisīt arī piešķirtie 230 tūkstoši eiro "Daugavas" stadiona ledus halles aprīkošanai.

Halles celtniecībai paredzētajā Eiropas fondu naudas apjomā nebija finansējuma aprīkojumam, tāpēc papildus jāpērk dažādas slidu asināšanas, apskaņošanas iekārtas, mēbeles un arī divas ledus liešanas mašīnas,

kam valdība naudu piešķīra jau pērn. Pēc čempionāta aprīkojums paliks "Daugavas" stadiona halles rīcībā.

Pērn valdība piešķīra vairāk nekā 183 tūkstošus eiro Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) pusgada kongresa sarīkošanai, jo to paredzēja parakstītais līgums. Kongress 2020. gada septembrī Sanktpēterburgā nenotika pandēmijas dēļ, tāpēc šī nauda nav iztērēta. Latvijai jārīko arī 2021. gada kongress pasaules čempionāta laikā, kam piešķirti vēl gandrīz 160 tūkstoši eiro valsts naudas.

Edgars Buncis pastāstīja, ka gada kongress čempionāta laikā izmaksās apmēram 380 tūkstošus eiro, ko paredzēts segt, saliekot kopā minētos 183 tūkstošus un 160 tūkstošus eiro, kā arī piemeklējot trūkstošo naudu.

Pagaidām vēl nav noslēgts IZM un LHF līgums par čempionāta rīkošanu, bet tas tikšot izdarīts jau tuvākajā laikā. Tāpat vēl nav līguma starp Latvijas pusi un IIHF par čempionāta rīkošanas finansēšanu. Starptautiskā federācija ir solījusi turnīram atvēlēt 14 miljonus eiro, no kuriem divi miljoni eiro paredzēti Covid-19 drošības pasākumiem.

Buncis gan mierināja, ka IIHF jau tagad finansē ar čempionāta sagatavošanu saistītos darbus, bet līgums ir tapšanas stadijā. Parakstīts pagaidām ir nodomu protokols, bet paraksti uz līguma tikšot likti no 24. līdz 29. martam.

KONTEKSTS:

Pasaules hokeja čempionātam Rīgā jāsākas 21. maijā un tas ritēs līdz 6. jūnijam.

Latvijas valdība 5. martā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīra 3 609 736 eiro hokeja čempionāta ierīkošanai. Līdz trim miljoniem eiro paredzēti Rīgas Olimpiskā sporta centra futbola halles pārveidei par ledus arēnu, 230 tūkstoši eiro – "Daugavas” stadiona treniņhalles aprīkošanai, gandrīz 160 tūkstoši eiro – IIHF ikgadējā kongresa sarīkošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
A grupa Punkti
KOK *
0
Zviedrija
0
Čehija
0
Šveice
0
Slovākija
0
Dānija
0
Baltkrievija
0
Lielbritānija
0
B grupa Punkti
Kanāda
0
Somija
0
ASV
0
Vācija
0
Latvija
0
Norvēģija
0
Itālija
0
Kazahstāna
0

* KOK - Krievijas olimpiskās komitejas komanda

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt