Hokeja laukums

14.novembra «Hokeja laukums»

Hokeja laukums

Hokejista Mārtiņa Dzierkaļa stāsts

Hokeja bārdu vēsture

Bārda – hokeja izslēgšanas spēļu rota

Novembris bieži tiek dēvēts par ūsu mēnesi. Pirms 15 gadiem divi draugi Austrālijā izlēma audzēt ūsas tieši novembrī, ieviešot šo tradīciju. Tomēr hokeja laukumā ūsas un bārdas manāmas ne tikai novembrī.

Lielai daļai hokejistu ir māņticība audzēt bārdas izslēgšanas spēļu laika. Tiklīdz komanda uzsāk cīņu Stenlija kausa izcīņā, hokejisti pārstāja skūt bārdu, kamēr tā no cīņas nav izstājusies vai tikusi pie tik ļoti kārotās trofejas.

Šo tradīciju 1980. gadā aizsāka Ņujorkas „Islanders”, kuriem četru dienu laikā nācās aizvadīt piecas spēles. Sportistiem vienkārši nebija laika noskūt bārdu, tai kļūstot par tradīciju.

Paši hokejist atzīst, ka bārdas viņiem rada vienotības sajūtas komandā un no rīta, pieceļoties un paskatoties spogulī, ir skaidrs, ka ir sezonas svarīgāko spēļu laiks.

Ne visi hokejisti vienmēr ir atbalstījuši bārdu audzēšanu. Tāpat tas rada grūtības televīzijas cilvēkiem, it īpaši, ja spēlētājs izlemj no tās šķirties. Tāpat jau ir grūti saskatīt spēlētāju aiz aizsargķiveres, bet lielai daļai vēl priekšā sejai bārdas.

Tradīciju audzēt bārdu izslēgšanas spēļu laikā ievērojis arī treneris Oļegs Znaroks. Viņš bārdu audzēja, kamēr viņa vadītā vienība cīnījās par Gagarina kausu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti