Ātri zaudētu vārtu birums liedz Latvijas hokejistiem izredzes pret Čehiju. Svarīgākie notikumi

Latvijas hokeja valstsvienība ceturtdien ar 1:5 zaudēja Čehijas izlasei nozīmīgā spēlē pasaules čempionāta grupas kārtā, jau pirmajā trešdaļā nonākot iedzinējos ar piecu vārtu deficītu. Izredzes uz vietu ceturtdaļfinālā Latvijas izlasei vēl nav zudušas, taču labvēlīgākā situācijā ir konkurenti.

Vārtus Latvijas izlasē guva Artūrs Kulda trešā perioda sākumā, bet cīņas iznākums praktiski bija izšķirts jau labu laiku iepriekš.

Čehiem izdevās veiksmīgs spēles sākums, septiņās minūtēs nodrošinot trīs vārtu pārsvaru, bet pirmās trešdaļas turpinājumā sekoja jau 5:0.

Pirmais vārtu guvums Čehijas izlasei

Elvja Merzļikina atsisto ripu vārtu priekšā savāca Hineks Zohorna un pārspēja Latvijas vārtsargu, 5.minūtē atklājot rezultātu.

Čehijas izlase divkāršo pārsvaru

Nepilnu minūti vēlāk Romans Červenka rezultatīvi noslēdza skaitliskā vairākuma izspēli un divkāršoja Čehijas pārsvaru.

Čehu pārsvars sasniedz 3:0

Līdz trešo vārtu zaudējumam nepagāja pat divas minūtes - čehi ieguva ripu Latvijas zonā un Mihaels Špačeks pēc solo izrāviena paspēja izslidināt ripu Merzļikinam starp kājsargiem.

Ceturtie vārti Čehijas izlasei

Četru vārtu pārsvaru Čehijai nodrošināja Tomāšs Hertls, izlaužoties līdz vārtiem, un viņa mestā ripa no Merzļikina kājsarga uzlidoja gaisā pa augstu trajektoriju. Aizsargs Kristaps Sotnieks centās ar roku izsist ripu, bet tā iekrita vārtos.

Čehijas izlase panāk piecu vārtu pārsvaru

Līdz pārtraukumam Latvijas līdzjutējus vēlreiz sarūgtināja Davids Pastrņāks, kurš tukša vārtu stūra priekšā noslēdza Davida Krejči piespēli.

Saruna ar Kristiānu Rubīnu

Pirmo spēli čempionātā aizvadīja aizsargs Kristiāns Rubīns, kurš pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka ar partneriem laukumā saprotas bez problēmām. Rubīns paskaidroja, ka Latvijas spēlētāji pretiniekiem dod pārāk daudz laika pārvaldīt ripu, un ir nepieciešams spēlēt aktīvāk.

Otrās trešdaļas sākumā Merzļikinu vārtos aizstāja Artūrs Šilovs un izlases debitants veiksmīgi iejutās spēlē. Latvijas izlase sāka apdraudēt arī Karela Vejmelkas sargātos vārtus, tomēr Čehijas izlase saglabāja komfortablo pārsvaru.

Saruna ar Rodrigo Ābolu

Latvijas izlases kapteinis Rodrigo Ābols pēc otrās trešdaļas atzina, ka atlikušajā spēles daļā komandai jāatgūst pārliecība par saviem spēkiem, jo piektdien jau gaida nākamais mačs. Ābols uzteica Šilovu par labu iekļaušanos spēlē.

Artūrs Kulda gūst vienīgos vārtus Latvijai

Atsākot spēli trešajā periodā, Latvijas līdzjutēju noskaņojumu uzlaboja Kulda, kurš bija pirmais pie Vejmelkas atsistās ripas un no vārtu priekšas samazināja rezultāta starpību.

Čehijas hokejisti pēdējā trešdaļā vairāk uzbruka, taču bez liela spiediena uz vārtiem, vairāk cenšoties izspēlēt ripu efektīgam noslēgumam. Turklāt Latvijas vārtos nevainojami darbojās Šilovs, kurš savā spēles laikā palika nepārspēts un tika atzīts par mačā labāko savā komandā.

Gan Čehijas, gan Latvijas izlasei B grupā iepriekš bija pa uzvarai un diviem zaudējumiem, tādēļ vēl viena neveiksme komandai sarežģī izredzes cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Latvijas izlase grupā pēc četrām spēļu kārtām ieņem 6.vietu, no ceturtās pozīcijas īpašnieces Čehijas atpaliekot četrus punktus.

Saruna ar Kristapu Sotnieku

Sotniekam spēle pret Čehiju bija 87.mačs nacionālajā izlasē - rekords Latvijas valstsvienībā. Sotnieks pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka par lielāko skaitu spēļu izlasē viņš priecājas, bet galvenais ir uzvarēt spēlē pret iepriekš neuzveikto Čehiju. Laukumā jādarbojas agresīvi un nedrīkst atkāpties, uzsvēra Sotnieks.

Latvijas hokejisti iepriekš piekāpās ASV un Somijas izlasēm, bet pieveica norvēģus. Savukārt čehu rēķinā ir uzvara pār Lielbritāniju, kā arī sakāves pret zviedriem un austriešiem. Tiesa, spēlē pret Austriju čehi zaudēja pēcspēles metienos, tādēļ turnīra tabulā viņiem pirms savstarpējā mača bija viens punkts vairāk nekā Latvijai.

Spēlē pret čehiem Latvijas izlasi papildināja Rubīns, kam noslēgusies sezona Ziemeļamerikā.

Dienas pirmajā spēlē B grupā ASV izlase ar 3:0 pārspēja britus. Turpretim A grupā Vācija ar 1:0 uzvarēja Dānijas valstsvienību, bet vakara noslēgumā Kanādas valstsvienība ar 6:3 pieveica Kazahstānu. Abām A grupas spēlēm Helsinkos noteica vēlāku sākuma laiku, jo sākotnējos plānus ceturtdien pēcpusdienā izjauca neliela aizdegšanās arēnā.

Galvenā trenera Harija Vītoliņa vadītajai Latvijas izlasei grupā vēl atliks spēle pret Austriju piektdien, pret britiem - svētdien un pret Zviedrijas valstsvienību otrdien, 24.maijā.

Čempionāta pirmajā posmā 16 komandas ir sadalītas divās grupās, kur izspēlē apļa turnīru. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas.  Pasaules čempioni kļūs zināmi 29.maijā.