Hokeja laukums

07.novembra «Hokeja laukums»

Hokeja laukums

Hokeja laukums

Hokeja laukums I

Armands Puče: Labam hokejistam ir jāapgūst prasme sarunāties

Lai gan Armands Puče ir sporta žurnālists un vairāku grāmatu autors, pats reiz izteicies, ka sports viņu ne īpaši interesē. Arī hokejs ne. Viņu interesē cilvēki.

“Par cilvēkiem, kuri piepilda savus sapņus, par mērķtiecību, par cīņu, par kaislībām – par to ir tas stāsts. Grāmatas jau raksta tevi – ja tev patīk ideja, tad šī ideja raksta tevi, nevis tu grāmatu,” raidījumā “Hokeja laukums” atzīst Puče.

Savulaik, rakstot grāmatu par leģendāro vārtsargu Artūru Irbi, Puče palūdza viņam iedot dienasgrāmatu. Iespējams, hokejists pat ir aizmirsis, ka to iedevis žurnālistam un grāmatas autoram, bet Armands vēl tajā ielūkojas un apbrīno, kā Artūrs smalki pierakstījis katru dienu. “Katra diena ar secinājumu, kas šodien sanāca vai nesanāca,” atklāj Puče. Tagad Irbe pats nesaprot, kā to varējis dabūt gatavu.

Pirmo grāmatu par Sandi Ozoliņu Puče uzrakstīja tālajos deviņdesmitajos gados, kad Ozoliņš vēl nebija izcīnījis Stenlija kausu. Toreiz daudzi cilvēki tā arī nav sapratuši, kādēļ jāraksta par hokejistu, kas nekas nav. Otrā grāmata par Ozo tapa jau tad, ka viņš hokejista karjeru bija beidzis, viss jau bija aiz muguras.

Grāmata par Kārli Skrastiņu drīzāk esot kā detektīvs – stāsts par Jaroslavļas “Lokomotiv” traģēdiju. Stāsts ir arī par Skarastiņa ģimeni, par to, cik stipri ir šie cilvēki. “Ģimenēs jau rodas šie raksturi, ģimenēs tiek rūdīti tēraudi,” uzskata žurnālists.

Latvijas hokeja leģenda noteikti ir Helmuts Balderis – viņa spēle deva degsmi katrā puikā, uz viņu skatīties gāja daudzi, un, lai tiktu “Sporta pilī”, bija gatavi pārmaksāt trīs četras reizes par biļeti. “Viņš ir latviešu Mocarts uz ledus,” salīdzina Puče.

Runājot par hokejistiem, Puče atklāj – lai būtu priekšplānā, hokejistam ir jābūt gudram Lai viņš būtu gudrs, ir jāiet skolā un jāmācās, labi jāmācās. “Pasaule ir jāsaprot, jāiedziļinās tajā, jāuzdod jautājumi, jāinteresējas. Pats vienkāršākais jau ir prasme sarunāties. Jo - ne treneri to māca saviem audzēkņiem, ne vecāki savus bērnus tādā veidā grūž uz priekšu,” norāda grāmatu autors.

Proti, par labu hokejistu var kļūt, ja esi komandā, bet komandā var būt, ja māk sarunāties. “Prasme sarunāties vienmēr noder, un tad jau tās lietas apkārt veidojas labāk,” pauž Armands Puče.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti