ASV USA
Lielbritānija
Lielbritānija GBR
Kanāda CAN

Hokejists Zīle pēc uzvaras pār slovēņiem: Smaga un nedaudz samocīta spēle, bet galvenais ir 3 punkti

Latvijas izlases hokejists Kristaps Zīle piektdien pēc uzvaras pasaules čempionātā pār Slovēnijas valstsvienību uzteica komandu par pašatdevi un intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka spēle izvērtās smaga un nedaudz samocīta, bet galvenais mērķis – izcīnīt trīs punktus – tika sasniegts.

Zīlem sāpīga izvērtās epizode otrajā trešdaļā, kad aizsargs uz savas zonas zilās līnijas saskrējās ar Rodrigo Ābolu, ko pretinieki izmantoja un pretuzbrukumā guva vārtus. Zīle pastāstīja, ka sadursme ar Ābolu beidzās itin veiksmīgi, jo varēja būt bēdīgākas sekas.

Latvijas izlase vēlreiz uzvarēja ar vienu vārtu pārsvaru, un Zīle uzsvēra komandas raksturu izšķirošajās cīņas galotnēs.

"Džekiem [komandā] ar pašatdevi viss ir lieliski, jo ir jāmāk nosargāt rezultātus pēdējās izšķirošajās minūtēs. Tas parāda daudz ko par komandas raksturu," sacīja Zīle.

Kādēļ spēle pret slovēņiem izvērtās tik sarežģīta, komandā vēl ir jāapspriež, taču nebija tā, ka slovēņus kāds nenovērtēja, uzsvēra Zīle. Viņš paskaidroja, ka jau spēles sākumā latvieši bija gatavi cīņai un laukumā bija nedaudz labāki.

Saruna ar Artūru Šilovu

Savukārt jau piekto spēli čempionātā aizvadījušais vārtsargs Artūrs Šilovs sacīja, ka ikviens komandā cīnījās un kopīgi nodrošināja saldu uzvaru. Pasaules čempionātā ar ikvienu pretinieku jārēķinās, un slovēņi pēc sava pirmā vārtu guvuma saprata, ka var cīnīties, atzina Šilovs. Viņš uzteica skatītājus arēnā, kas deva enerģiju un pārliecību.

Šilovs ir gatavs arī nākamajās spēlēs stāties Latvijas vārtos, ja vien treneri to uzskatīs par labāko risinājumu.

Saruna ar Jāni Jaku

Aizsargs Jānis Jaks slavēja komandas biedrus par apņēmību un pašaizliedzīgu cīņu līdz pēdējām sekundēm, lai nopelnītu trīs punktus. Viņš atzina, ka Latvijas izlase, iespējams, pārāk iekarst un aizraujas uzbrukumā, kas ļauj pretiniekiem gūt vārtus pretuzbrukumos. Tā ir iespēja komandai savu sniegumu uzlabot, uzsvēra Jaks.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase spēlē pret slovēņiem bija pārāka ar 3:2, izcīnīja grupas turnīrā trešo uzvaru un grupā ieņem 4. vietu.

Grupas turnīra izskaņā Latvijas izlase sestdien mērosies spēkiem ar Kazahstānas valstsvienību un otrdien spēlēs pret Šveici. Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Pasaules čempionāts risinās Rīgā un Somijas pilsētā Tamperē, kur finālā 28. maijā kļūs zināmi medaļu ieguvēji.