Bļugera «Canucks» ar vieniem gūtiem vārtiem pietiek uzvarai pār Girgensona «Sabres»

Latvijas uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Vankūveras "Canucks" komanda sestdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā viesos ar rezultātu 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) pārspēja Bufalo "Sabres" ar Zemgu Girgensonu ierindā.

Vienīgie vārti tika gūti otrā perioda trešajā minūtē, kad pēc Ņikitas Zadorova metiena Sems Lafertijs vārtu priekšā bija pirmais pie atlēkušās ripas un raidīja to tīklā.

"Canucks" vārtsargs Tečers Demko atvairīja visus 26 metienus un ceturto reizi sezonā palika nepārspēts. Otros vārtos Uko Peka Lūkonens tika galā ar 22 no 23 raidījumiem.

Bļugers šajā duelī uz ledus bija 16 minūtes un 44 sekundes, kuru laikā vienreiz meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu metienu un uzvarēja piecos no desmit iemetieniem. Girgensons spēlēja 12 minūtes un 49 sekundes, vienreiz meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu metienu un zaudēja vienīgajā iemetienā. Abi latvieši nebija uz ledus vārtu gūšanas brīdī, tādējādi viņu lietderības koeficients bija neitrāls.

Šosezon Bļugers 29 mačos atzīmējies ar pieciem gūtiem vārtiem un 12 rezultatīvām piespēlēm, bet Girgensonam 26 spēlēs ir trīs precīzi metieni.

"Canucks" ar 61 punktu 43 mačos ir pirmā Rietumu konferencē un atgriezusies līderpozīcijā visā līgā. "Sabres" ar 40 punktiem 43 cīņās ir 14. Austrumos, apsteidzot divas komandas.

Tikmēr vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš nav spēlējis kopš 29. decembra, bija rezervē mačā, kurā Kolumbusas "Blue Jackets" mājās piekāpās Sietlas "Kraken" ar rezultātu 4:7 (2:2, 1:2, 1:3).

Daņiils Tarasovs Kolumbusas komandas vārtos atvairīja 23 no 28 metieniem. Pretinieku rindās divi vārti un rezultatīva piespēle bija Džeredam Makenam.

"Blue Jackets" 43 spēlēs guvusi 35 punktus un Austrumu konferencē ir 15.vietā tieši aiz "Sabres", savukārt "Kraken" ar 47 punktiem 42 cīņās ir devītā Rietumos.

Savukārt Floridas "Panthers", kuras aizsargs Uvis Jānis Balinskis spēlē rezultatīvi Amerikas Hokeja līgā (AHL), mājās ar rezultātu 1:4 (0:2, 1:1, 0:1) zaudēja Ņūdžersijas "Devils" un pārtrauca deviņu uzvaru sēriju.

Sesto maču pēc kārtas floridiešu rindās ar vārtu guvumu izcēlās Sems Reinhārts. Uzvarētāju vārtsargs Niko Doss atvairīja 36 metienus.

"Panthers" ar 56 punktiem 42 mačos ir Austrumu konferences vicelīdere, kamēr "Devils" ar 47 punktiem 40 dueļos ir devītā šajā pašā konferencē.