Pārbaudes spēle hokejā Latvija - Francija 2.spēle

"Riga FC" un "RFS" aizvada treniņus

Latvijas hokeja izlase arī otrajā spēlē uzveic Franciju

Krastenbergam divi vārti, Latvijas hokeja izlase arī otrajā spēlē uzveic Franciju

Latvijas vīriešu hokeja izlase piektdien Rīgā pārbaudes mačā ar rezultātu 4:1 pārspēja Francijas valstsvienību, kas būs viena no Latvijas pretiniecēm arī 2024. gada pasaules čempionātā.

(papildināts ar trenera Harija Vītoliņa teikto)
Divus vārtus Latvijas izlases labā guva Renārs Krastenbergs, bet vienreiz izcēlās Mārtiņš Dzierkals un Frenks Razgals. Dzierkalam bija arī viena rezultatīva piespēle, bet divos vārtu guvumos asistēja Kristaps Zīle.

Spēles trešajā minūtē pēc Oskara Lapinska metiena Krastenbergs bija pirmais vārtu priekšā un raidīja atsisto ripu tīklā, panākdams 1:0. Trīs minūtes vēlāk Krastenbergs ar spēcīgu metienu no distances nostiprināja latviešiem vadību.

Otrā perioda ceturtajā minūtē Kevins Spinoci vārtu priekšā netraucēts tika pie atlēkušās ripas un pārspēja Ēriku Vītolu – 1:2. 48 sekundes pēc pirmajiem zaudētajiem vārtiem Dzierkals viens izslidoja pret Tomu Obrā un atjaunoja divu ripu pārsvaru.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 107 sekundes, ripu tukšos vārtos meta Razgals. Pēc 4:1 panākšanas Latvijas izlases vārtos stājās Arginto Milbergs.

Pēc tam abas komandas treniņa nolūkā aizvadīja papildlaiku, kurā vārti netika gūti, bet pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 pārāki bija latvieši, gan pieliktajā piecminūtē, gan "bullīšos" spēlējot Milbergam. Savus pēcspēles metienus realizēja Krastenbergs, Haralds Egle un Dzierkals, bet Filips Buncis un Eduards Tralmaks bija neprecīzi.

Krastenbergs pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka uzvaras pār Franciju radīja pozitīvas sajūtas.

"Patīkami, kaut ko iemest un uzvarēt divas spēles pēc kārtas," teica Krastenbergs. "Ar pozitīvām emocijām tagad visi varam doties uz klubiem."

Latvijas izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš izvērtē spēles pret Franciju

Ceturtdien Latvija uzvarēja ar 3:1. Vārtus Latvijai guva Filips Buncis, Patriks Ozols un Eduards Tralmaks, bet viesiem – Batists Briss.

Latvijas vīriešu hokeja izlases galveno treneri Hariju Vītoliņu gandarī tas, ka pārbaudes mačos ar Franciju bija lieli ātrumi, pēc otrās spēles sarunā ar žurnālistiem secināja treneris. Kā vienu no galvenajiem secinājumiem aizvadītajās spēlēs Vītoliņš minēja to, ka ir jāmāk variēt spēli.

"Jāsaprot, kurā mirklī kā jāspēlē - kad skaisti un kad vienkārši. Visi cīnījās un visiem ir pozitīva bilance. Patīkami, ka bija lieli ātrumi un puiši kustināja ripu, bija fiziski gatavi - tādu izlasi vēlamies redzēt nākotnē," uzsvēra Vītoliņš.

Spēles pēdējās nepilnās divās minūtēs, papildlaikā un arī pēcspēles metienu sērijā vārtos bija 20 gadus vecais "Kurbada" vārtsargs Arginto Milbergs. "Viņš ļoti centīgi strādā. Ja būtu ātrāk iekrituši ceturtie vārti, tad viņš beigās būtu spēlējis vairāk. Bija vairāki bīstami momenti, kuros viņš mūs izvilka," teica Vītoliņš.

Vairākiem no hokejistiem izlasē bija iespēja atgūties no nestabilā sezonas sākuma klubos, piemēram, Mārtiņš Dzierkals piektdien izcēlās ar gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli, savukārt ceturtdien sekmīgu maču vārtos aizvadīja Ivars Punnenovs.

"Šajā sastāvā vairāk tika iekļauti tie spēlētāji, kuriem klubos neiet tā, kā vēlētos. Cenšos analizēt, kur katrs spēlē, kas viņam pietrūkst un vai viņam ir vajadzīgs šis starpposms," teica Vītoliņš.

Harija Vītoliņa vadītajā komandā šajā pārtraukumā iekļauti trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un divpadsmit uzbrucēji. Arginto Milbergs, Kristaps Roķis, Roberts Cjunskis un Anrī Ravinskis Latvijas valstsvienībā iepriekš nav spēlējuši.

Decembrī Latvijas izlase startēs "Kaufland" kausā Slovākijā, kur bez mājiniekiem un latviešiem piedalīsies arī Norvēģija, bet aprīlī, gatavojoties pasaules čempionātam, tiks aizvadītas astoņas pārbaudes spēles.

Plānots, ka pēdējā sagatavošanās posmā pasaules čempionātam Latvijas izlase savā laukumā aizvadīs divus mačus ar Austrijas komandu, vienu – ar Somiju, ar kuru par draudzības spēlēm ir vienošanās uz diviem gadiem, pēc tam būs divas spēles Šveicē, bet gatavošanās čempionātam tiks noslēgta savu skatītāju priekšā mačā ar norvēģiem.

2024. gada čempionāts Prāgā un Ostravā norisināsies no 10. līdz 26. maijam.