Latvijas handbola izlase turpina zaudējumu sēriju, šoreiz piekāpjoties Itālijai

Svētdien Valmierā 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē spēkiem mērojās Latvijas un Itālijas valstsvienības, un Latvija turpināja savu zaudējumu sēriju, piekāpjoties ar 23:29.

Latvijas Handbola federācijas ģenerālsekretāre Līga Bīriņa pirms spēles LTV norādīja, ka, lai arī izlase ciklu aizvadījusi līdz uzvarai, viņa tic, ka uzvara būs. Progress izlasei esot, bet tas notiek maziem soļiem. Bīriņa nenoliedza, ka liela loma izlasē ir Dainim Krištopānam, taču šoreiz viņš nevar palīdzēt izlasei, jo klubā ir liela spriedze, kā arī ir mikrotraumas.

Saruna ar Līgu Bīriņu

Izlases galvenais treneris Davors Čutura, kurš ikdienā strādā ar Itālijas klubu, norādīja, ka izlasē redz progresu, taču ir nepieciešams laiks un puišiem ir vajadzīga pieredze. Čutura noliedza, ka viņam būtu svarīga uzvara pār Itāliju, bet norādīja, ka viņam ir būtiski, lai Latvijas izlases puiši sevi labi parāda.

Intervija ar Davoru Čuturu

Spēle iesākās līdzvērtīgi, un pēc 12 nospēlētām minūtēm Latvijas izlase pat izvirzījās vadībā ar 5:4, taču vēl pēc desmit nospēlētām minūtēm Itālija spēja atgūt viena punkta pārsvaru. Pārtraukumā Latvijas izlase devās, esot iedzinējos ar divu vārtu starpību – 12:14.

Pirmā puslaika spilgtākās epizodes

Ilggadējais Latvijas izlases vārtsargs Helmuts Tihanovs pēc pirmā puslaika norādīja, ka valstsvienībai, salīdzinot ar iepriekšējo spēli, ko viņš ir redzējis, ir daudz labāks sniegums. Viņaprāt, atdeve puišiem ir ļoti laba.

Saruna ar Helmutu Tihanovu

Otrajā puslaikā Latvijas izlase ļāva Itālijai audzēt rezultāta starpību. Pašās spēles beigās gan Latvijas izlase darīja visu iespējamo, lai izlīdzinātu rezultātu, taču centieni nevainagojās panākumiem, un vēl viens zaudējums, šoreiz ar rezultātu 23:29.

Latvijas izases rindās rezultatīvākais bija kapteinis Māris Veršakovs, kurš guva astoņus vārtus, bet ar četriem vārtu guvumiem izcēlās Ralfs Geislers. Savukārt itāļiem pa pieciem vārtiem bija Leo Prantneram un Džanlukam Dapiranam.

"Cepuri nost puišiem, cīnījās kā lauvas," pēc zaudētās spēles savus komandas biedrus uzteica komandas kapteinis Māris Veršakovs, kurš uzslavēja handbolistu cīņas sparu. Viņaprāt, mazas nianses izšķīra visu, bet parādīja, ka jaunajiem spēlētājiem "ir iekšā". Nākamo spēli jāaizvada ar olimpiskajiem čempioniem Franciju, un, kā norādīja Veršakovs, jāspēlē brīvi.

Intervija ar Māri Veršakovu

Latvijas handbola izlase oktobrī piedzīvojusi divus zaudējumus – ar 18:35 piekāpjoties Francijai un ar 19:37 atzīstot Polijas pārākumu. Arī Itālijas izlase ir piedzīvojusi zaudējumus mačos pret Franciju un Poliju.

Pirmā apakšgrupā ir Francijas izlase, kurai seko Polija ar četriem punktiem un Itālija ar diviem punktiem. Latvijas izlase ir palikusi bez punktiem.

Eiropas čempionāta finālturnīram, kas risināsies no 2024. gada 12. līdz 28. janvārim Vācijā, kvalificēsies katras apakšgrupas divas labākās vienības, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas.