Kazahstānas telpu futbolisti nopelna pēdējo ceļazīmi uz Pasaules kausa pusfinālu

Kazahstānas telpu futbola izlase pirmdien Kauņā ar 3:2 uzvarēja Irānu un Pasaules kausa izcīņā nodrošināja dalību pusfinālā. Otrajā puslaikā Kazahstāna atspēlēja divu vārtu deficītu un guva arī uzvaras vārtus.

Pirmais puslaiks veiksmīgāk izvērtās irāņiem - 8.minūtē rezultātu atklāja Moslems Oladhobads, bet piecas minūtes pirms pārtraukuma Ahmads Esmaelpurs ar sitienu no asa leņķa pārsvaru divkāršoja.

Savukārt Kazahstānas spēlētājs Daurens Tursagulovs drīz pēc otrā puslaika sākuma nonāca viens pret vārtiem un rezultāta starpību samazināja. Neizšķirtu 11 minūtes pirms spēles beigām atjaunoja Arnolds Knaubs, pēc soda sitiena izspēles spēcīgi triecot bumbu vārtos. Pamatlaikā atlika nepilnas divas minūtes, kad Tainans pēc stūra sitiena pirmoreiz vadībā izvirzīja Kazahstānu, un Brazīlijā dzimušā spēlētāja vārtu guvums bija uzvaras vērtē.

Iepriekš pirmdien Viļņā pusfinālu sasniedza Portugāles izlase, kas ar 4:2 pagarinājumā uzveica spāņus. Kazahstānas un Portugāles izlases ceturtdien Kauņā spēlēs par vietu finālā.

Jau vēstīts, ka svētdien pusfinālā iekļuva Brazīlijas un Argentīnas izlases, kas cīņā par kvalificēšanos titula mačam trešdien Kauņā tiksies savstarpējā spēlē.

Finālturnīrā startēja 24 komandas, kas sākotnēji tika sadalītas sešās grupās, kur izspēlēja apļa turnīru. Katras grupas divas spēcīgākās komandas un četras labākās trešās vietas ieguvējas iekļuva izslēgšanas pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā.

Pasaules kausa izcīņa Lietuvā noslēgsies ar finālspēlēm svētdien, 3. oktobrī.