Starkovs meklē atbalstu Latvijas izlasei pēc zaudējuma klasi pārākam pretiniekam

Latvijas futbola valstsvienība piektdien smagi zaudēja Bosnijai un Hercegovinai, taču piekāpās klasi augstākam pretiniekam, tādēļ komandai neveiksmē nepieciešams atbalsts, lai tā spētu nākotnē gūt panākumus, pēc Rīgā aizvadītās Pasaules kausa (PK) kvalifikācijas cīņas teica mājinieku galvenais treneris Aleksandrs Starkovs.

Lai gan rezultāts 0:5 ir slikts, Latvijas izlase nav pelnījusi smagus pārmetumus un asu kritiku, žurnālistiem uzsvēra Starkovs. Viņš atzina, ka iecerētā spēle neizdevās, jo situāciju radikāli izmainīja Aleksandra Fertova noraidījums jau spēles sākumā. Lai gan Latvijas izlase darīja, ko spēja, meistarības līmenis komandām bijis ļoti atšķirīgs.

"Ceru uz atbalstu komandai, kam tas ir ļoti vajadzīgs, lai tā sāktu spēlēt kaut vai pēc gada," teica Starkovs. "Nav par ko taisnoties, un nav ko pārmest - laukumā bija dažādas klases komandas. Tāpat kā līdzjutēji tribīnēs," viņš piebilda. Starkovs paskaidroja, ka viņam nav ko pārmest ne spēlētājiem, ne izlases treneru štābam.

Viena spēlētāja deficīts laukumā Latvijas izlasei liedza iespējas radīt kādas bīstamas situācijas pie viesu vārtiem, uzskata Starkovs. Viņš teica, ka varētu apcerēt, kas būtu bijis, ja spēle pavērstos savādāk, taču nožēlai īsti nav vietas. Turklāt Fertova noraidījums laukuma centrā 10.minūtē, pēc Starkova domām, bija nepamatots.

Latvijas valstsvienība pēc pirmā puslaika, kurā neielaida nevienus vārtus, vēl turējās, taču neveiksmīgs otrā puslaika sākums ietekmēja turpmāko cīņas gaitu, teica Starkovs. Viņš uzsvēra, ka bosnieši pēc pārtraukuma atgriezās laukumā ļoti uzlādēti un motivēti. Plaši komentēt spēli Starkovs nevēlējās, vien piebilda, ka ir pateicīgs Latvijas futbolistiem par centību un pašatdevi.

Savukārt Bosnijas un Hercegovinas izlases galvenais treneris Safets Susičs teica, ka 5:0 ir negaidīti pārliecinoša uzvara, jo viņš rēķinājies ar rezultātu 2:0. Taču spēle Rīgā nebija viegla, jo pēc noraidījuma pretinieki vēl jo vairāk koncentrējās spēlei aizsardzībā, un laukuma saimnieku palikšana 10 vīru sastāvā vēl nepadarīja uzdevumu vieglu. Susičs rēķinās, ka Bosnijas un Hercegovinas izlase atlikušajās četrās spēlēs kvalifikācijas grupā gūs vismaz deviņus punktus, lai garantētu ceļazīmi uz PK finālturnīru Brazīlijā.

Jau ziņots, ka Bosnija un Hercegovina ir PK kvalifikācijas grupas līdere, ko "Skonto" stadionā aizvadītajā spēlē skaļi atbalstīja apmēram 5000 viesu līdzjutēju.