Somijas futbolisti pirmoreiz vēsturē pieveic Pasaules kausa īpašnieci Franciju

Pirmo zaudējumu savstarpējās spēlēs trešdien cieta pašreizējā Pasaules kausa īpašniece Francijas valstsvienība, ar 0:2 piekāpjoties Somijas futbola izlasei. Pārbaudes spēle notika "Stade de France" stadionā Parīzes piepilsētā Sendenī bez skatītājiem.

Vārtus Somijas izlasē pirmajā puslaikā guva Markuss Forss (28.) un Onni Valkari (31.). Francūži otrajā puslaikā laida laukumā arī savas spožākās zvaigznes Antuānu Grizmanu un Antonī Marsiālu, taču vārtu gūšanas iespējas nespēja realizēt.

Savukārt Somijas izlases galvenais treneris Marku Kanerva pietaupīja izlases spēcīgākos spēlētājus gaidāmajam Nāciju līgas mačam. Pēc spēles Kanerva raidorganizācijai YLE teica, ka ļoti priecājas par izlases debitantiem, kuri spēja gūt vārtus pret Franciju.

Abas komandas iepriekš tikās 10 reižu un somu lielākais panākums bija viens neizšķirts 1967.gadā olimpiskā turnīra kvalifikācijas spēlē. Vārtus pret Franciju somi nebija guvuši kopš 1992.gada.

Francūži pirmoreiz kopš 2015.gada jūnija spēlē savā laukumā ielaida divus vārtus.

Abas komandas gatavojās spēlēm Nāciju līgā - Francija sestdien izbraukumā tiksies ar Portugāles izlasi, bet somi dienu vēlāk viesos dosies laukumā pret bulgāriem.