Portugāles zvaigzne Ronaldu atgriežas uzvarētā pārbaudes spēlē pret Īriju

Portugāles futbola valstsvienība otrdien pēdējā pārbaudes spēlē pirms starta Pasaules kausa finālturnīrā ar 5:1 pārspēja Īriju, turklāt uzvarētāju sastāvā pēc savainojuma atgriezās komandas spilgtākā zvaigzne Krištianu Ronaldu. Ņūdžersijā, ASV, aizvadītajā spēlē Ronaldu vārtus neguva, taču vairāk nekā 46 000 skatītāju viņu atbalstīja īpaši.

Ronaldu spēlēja līdz 65. minūtei, kad viņu nomainīja. Pēc viena no Ronaldu izpildītiem soda sitieniem bumba trāpīja pa vārtu stabu, tomēr vārtus gūt uzbrucējam neizdevās.

Divus vārtus iesita Ugo Almeida, kam otro vārtu guvumā 37. minūtē asistēja arī Ronaldu. Īrijas vārtsargs Deivids Fords atvairīja Ronaldu asu sitienu ar galvu, bet pie bumbas pirmais klāt bija Almeida un panāca 3:0.

Almeida rezultātu atklāja jau 3. minūtes sākumā, kad pēc centrējuma ar galvu raidīja bumbu vārtos. Savukārt 20. minūtē pēc Fabiu Kontrau sitiena bumba trāpīja pa aizsarga kāju un nonāca vārtos. Otrajā puslaikā Džeims Maklīns Īrijai vienus vārtus atguva, bet Vjerinja un Kontrau padarīja portugāļu uzvaru pārliecinošu.

Gandarīts par Ronaldu atgriešanos bija Portugāles izlases galvenais treneris Paulu Bentu.

"Tāds spēlētājs kā Ronaldu ir svarīgs katrai komandai, tātad arī mums. Tas ir svarīgi. Ir labi, ka viņš ir atgriezies. Domāju, ka viņš aizvadīja labu spēli, it īpaši, ņemot vērā, ka vairākas nedēļas viņš nebija spēļu režīmā," teica Bentu.

Ronaldu kreisā ceļgala savainojuma dēļ nebija spēlējis kopš 24.maija, kad Čempionu līgas finālā palīdzēja Madrides "Real" pieveikt citu Spānijas galvaspilsētas klubu "Atletico".

Trijās pārbaudes spēlēs portugāļi ne reizi nezaudēja, jo iepriekš cīnījās neizšķirti 0:0 ar Grieķiju un ar 1:0 uzvarēja Meksikas futbolistus. Pirmā spēle Pasaules kausa finālturnīrā Portugāles izlasei Brazīlijā būs 16. jūnijā pret Vāciju. Abas komandas ir vienā grupā ar ASV un Ganu.