Pahara debijā Latvijas futbolisti gūst neizšķirtu pret Igauniju

Mariana Pahara pirmajā spēlē valstsvienības galvenā trenera amatā Latvijas futbolisti trešdien viesos Tallinā cīnījās neizšķirti 1:1 ar Igaunijas izlasi pārbaudes mačā, liecina organizatoru informācija. Otrajā puslaikā Latvijas izlasei bija skaitliskais vairākums, taču viesi vispirms nonāca zaudētājos, līdz Arturs Zjuzins panāca izlīdzinājumu.

Latvijas valstsvienība pirmā puslaika beigās ieguva skaitlisko pārsvaru, jo 43.minūtē par otro brīdinājumu noraidīja Igaunijas izlases spēlētāju Aleksandru Dmitrijevu. Taču tas neliedza Dmitrijam Kruglovam otrā puslaika vidū izvirzīt mājiniekus vadībā, turpretim Zjuzins ātri vien spēku samēru līdzsvaroja.

Laukuma saimnieki pirmie bija tuvāk vārtu gūšanai, kad Sīms Lutss no soda laukuma malas aizsita bumbu gar Andra Vaņina vārtu tālo stabu. Bumba vairāk bija Latvijas futbolistu pārziņā, it īpaši pēc puslaika vidus, tomēr izdevās radīt tikai vienu bīstamu situāciju mājinieku vārtu tuvumā. Nauris Bulvītis vārtu pašā priekšā ar galvu nedaudz neaizsniedzās līdz bumbai pēc Artjoma Rudņeva piespēles, un rezultāts nemainījās.

Pēc pārtraukuma Latvijas uzbrukuma līnijā Valēriju Šabalu nomainīja Māris Verpakovskis, taču igauņu aizsardzība veiksmīgi noslāpēja viesu aktivitāti vārtu tuvumā. Arvien biežāk dodoties pretuzbrukumos, Igaunijas izlase 68.minūtē izvirzījās vadībā, kad Kruglovs precīzi noslēdza Konstantina Vasiļjeva centrējumu. Sešas minūtes vēlāk efektīvs sitiens no soda laukuma līnijas izdevās Zjuzinam, un Igaunijas vārtsargs Sergejs Pareiko bumbu tuvajā stūrī nespēja tvert.

Lai gan Latvijas futbolistiem bija viena vīra pārsvars, radīt spiedienu pretinieka laukuma pusē viņiem neizdevās, turklāt laukuma saimnieki regulāri atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Aizsardzībā abas komandas turpinājumā nospēlēja pietiekami stabili, lai rezultāts vairs nemainītos.

Starptautiskās futbola federāciju asociācijas (FIFA) rangā Igaunija ieņem 85.vietu, bet Latvija ir rekordzemajā 119.vietā. Nākamā spēlē Paharam un Latvijas izlasei būs jāvada 2014.gada Pasaules kausa kvalifikācijā 6.septembrī Rīgā pret Lietuvu. Kvalifikācijas turnīra turpinājumā Latvijas valstsvienībai 10.septembrī būs jāspēlē izbraukumā pret Grieķiju.