Nigērijas izlase ar zaudējumu Argentīnai iekļūst Pasaules kausa izslēgšanas kārtā

Lionela Mesi divi iesisti vārti trešdien Portualegrē veicināja Argentīnas izlases uzvaru 3:2 pār Nigēriju pēdējā spēlē Pasaules kausa finālturnīra grupas kārtā, informēja organizatori. Astotdaļfinālā iekļuva arī nigērieši, jo savu iespēju pēdējās kārtas spēlē F grupā neizmantoja Irāna, kas ar 1:3 Salvadorā zaudēja finālturnīra debitantei Bosnijas un Hercegovinas izlasei, kam vairs nebija izredžu tikt tālāk.

Argentīna jau pirms pēdējās spēles grupā garantēja dalību astotdaļfinālā, savukārt nigēriešiem bija jārēķinās ar Irānas valstsvienības konkurenci. Divreiz cīņas gaitā iegūto vienu vārtu pārsvaru Argentīnai neizdevās noturēt, jo pretiniekiem divreiz precīzs bija Ahmeds Musa, tomēr Markoss Roho Dienvidamerikas komandai nodrošināja uzvaru un pirmo vietu grupā.

Anhels di Marija 3. minūtē pēc izrāviena pa kreiso malu trāpīja pa vārtu stabu, taču tālu laukumā atlēkušo bumbu tīklā ietrieca Mesi. Gluži kā basketbolā jau nākamajā uzbrukumā izlīdzinājumu panāca Nigērijas izlase, kam Musa ielauzās soda laukumā un no paasa leņķa perfekti iegrieza bumbu vārtu tālajā stūrī.

Vairāk uzbruka argentīnieši, taču precizitātes izšķirošajās situācijās pietrūka, bet Nigērijas futbolisti reti tika tuvu pretinieku vārtiem un vairāk centās sist no tālākas distances. Pēdējās minūtēs pirms pārtraukuma ar diviem lieliskiem soda sitieniem izcēlās Mesi. Ja pirmajā viņa mēģinājumā Nigērijas vārtsargs Vinsents Enveama lēcienā aizsniedzās līdz bumbai vārtu augšējā stūrī, tad līdzīgs nākamais sitiens kompensācijas laikā sasniedza mērķi.

Otro reizi izlīdzinājumu Musa panāca 47. minūtē, kad izrāvās viens pret vārtiem pēc argentīniešu kļūdas aizsardzībā. Taču neizšķirts ilga tikai trīs minūtes, līdz Roho pēc stūra sitiena cīņā vārtu priekšā atguva vadību Argentīnai. Mesi 63. minūtē nomainīja Rikardo Alvaress, un atklātā futbolā pieauga nigēriešu izredzes, tomēr neizšķirtu afrikāņi nepanāca.

Savukārt Bosnijas un Hercegovinas izlasi vadībā izvirzīja Edins Džeko ar tālu un zemu sitienu 23. minūtē. Irānas futbolists Masuds Šodžaei minūti vēlāk trāpīja pa vārtu pārliktni, tomēr rezultāts līdz pārtraukumam nemainījās. Irāņi vairāk paļāvās uz pretuzbrukumiem, lai gan tikai uzvara viņiem saglabātu cerības apsteigt Nigērijas izlasi cīņā par otro vietu grupā. Divu vārtu pārsvaru bosniešiem 59. minūtē pēc ātras izspēles panāca Miralems Pjaničs.

Irānai pirmos vārtus finālturnīrā guva Reza Gočanedžads, kurš 82. minūtē raidīja bumbu vārtos pēc centrējuma, taču jau minūti vēlāk Avdija Vršajevičs pēc individuāla izrāviena atjaunoja divu vārtu pārsvaru.

Pēdējās spēles vēlāk trešdien risināsies E grupā, kur visas četras komandas saglabā cerības tikt astotdaļfinālā, un garantijas spēlēt izslēgšanas kārtā nav arī līderei Francijai. Francūži gan ir labākajā pozīcijā, jo sešu punktu īpašniekiem neizšķirts Riodežaneiro pret Ekvadoru ļaus tikt tālāk neatkarīgi no jebkāda rezultāta Manausā Hondurasas un Šveices izlašu cīņā. Ekvadorai un Šveicei ir pa trim punktiem, bet vissarežģītākajā situācijā ir hondurasieši, kam ar vairāku vārtu starpību nepieciešama uzvara pār Šveici un Ekvadoras zaudējums.