Nepatikšanas futbolā: VID lūdz uzsākt kriminālvajāšanu par «aplokšņu» algu izmaksu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2022. gada jūlijā Dienvidlatgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret vienu personu par grāmatvedības uzskaitē neuzrādītu algu izmaksu 9170 eiro apmērā, vēsta VID.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka futbola kluba amatpersona laika periodā no 2020. janvāra līdz 2020. gada decembrim grāmatvedības reģistros nav uzskaitījusi darba algas pilnā apmērā un neuzskaitīto un neaprēķināto darba algu 9170 eiro apmērā diviem kluba spēlētājiem neoficiāli izmaksājusi skaidrā naudā.

Kriminālprocess 2022. gada jūlijā nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma 217.1 pantā par darba samaksas noteikumu pārkāpšanu. Kriminālvajāšanu lūgts uzsākt pret vienu personu.

Pēc LTV rīcībā esošās informācijas runa ir par bēdīgi slaveno futbola klubu “Noah Jūrmala” (iepriekš – Daugavpils “Lokomotīve”), kurš Latvijas futbola virslīgā nospēlēja tikai vienu sezonu un šajā laikā izcēlās ar vairākiem skandāliem, par ko esam jau vēstījuši. “Noah Jūrmala” tika turēts aizdomās par manipulācijām ar spēļu rezultātiem, finansiālo saistību nepildīšanu pret saviem spēlētājiem, citiem klubiem, viesnīcu, kā arī par futbolistu veselības neapdrošināšanu. Kluba vadītājs ir plašākai sabiedrībai nezināms, bet futbola aprindās bēdīgu slavu guvušais sporta funkcionārs Aleksandrs Jakubovskis.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19. pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti