Miķelis Rubenis: tiesnesim ne viss ir jādzird

Latvijas Gada balvu sportā par mūža ieguldījumu saņēmušais Miķelis Rubenis pēc apbalvošanas Latvijas Radio pauda pārliecību, ka tiesnesim sporta spēlēs ir svarīgi redzēt visu laukumā notiekošo, bet spēlētāju un treneru dažādus komentārus un replikas labāk palikt nedzirdam.

Izcilais futbola tiesnesis Rubenis kļuva par Latvijas Gada balvas sportā 10 gadu vēsturē pirmo soģi, kas saņēma balvu par mūža ieguldījumu. Rubenis gan ir pārliecināts, ka balvu par mūža ieguldījumu ir pelnījuši tikai treneri, bet tiesnešiem varētu ieviest savu konkursu. 

Rubenis atzina, ka tiesneša karjerā ne vienā vien spēlē ir gājis karsti, un laukumā gadījies dzirdēt arī nelabvēlīgus vārdus. Tas gan nav mainījis Rubeņa uzskatus par tiesāšanu. "Tiesnesim viss ir jāredz, bet ne jādzird," viņš uzsvēra.

Arī sporta žurnālistikai spēkus veltījušais Rubenis pastāstīja, ka vēlmes vēl ko paveikt samazinās. Lai gan veterānam gribas rakstīt, Rubenim ir sajūtas, ka viņa laiks kā rakstītājam pagājis. Taču vēl nesen viņš sievai 80 gadu jubilejā nolasījis paša radītu apsveikumu uz četrām lapām dzejā.

Rubenis ir atzīts par Latvijas futbola simtgades labāko tiesnesi, kā arī viņš karjerā ilgstoši bija sporta darbinieks un žurnālists. 81 gadu vecais Rubenis ir arī viens no spilgtākajiem futbola entuziastiem pēc valsts neatkarības atjaunošanas. Rubeņa līdzgaitnieki viņu raksturo kā interesantu, zinošu un talantīgu personību, kas apmācīja futbola tiesnešus, kā arī veicināja sporta komentētāju un kritiķu izaugsmi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti