Sporta studija

Siguldas Eiropas kausa posma bobslejā aizkulises

Sporta studija

Reinis Nitišs maina disciplīnu un startēs rallijā

Edgars Pukinsks par Latvijas futbola izlases galvenā trenera maiņu

LFF ģenerālsekretārs Pukinsks: Treneru maiņa finansiāli neko nemaina

Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks LTV raidījuma “Sporta studija” atzina, ka pirmdien notikusī valstsvienības treneru maiņa finansiāli LFF budžetu neietekmēs – notikušais vairāk saistāms ar ilgtermiņa skatījumu futbola attīstībā.

Jau ziņots, ka pirmdien LFF valde pieņēma lēmumu no izlases galvenā trenera amata atlaist slovēņu speciālistu Slavišu Stojanoviču, kura vietā nolemts iecelt pašmāju speciālistu Daini Kazakēviču. Trīs gadu laikā LFF izlases galveno treneri mainījusi jau trīs reizes.

Medijos izskanēja informācija, ka Stojanovičs informāciju par darba zaudēšanu saņēmis “WhatsApp” ziņas formā. Pukinsks paskaidroja, ka ziņu slovēnim patiešām sūtījis, taču jau iepriekš runājis pa telefonu ar treneri, stāstot, ka LFF valdes sēdē tiks skatīts šāds jautājums un brīdinājis, ka scenāriji var būt dažādi, un jau iepriekš tika apspriesti dažādi risinājumi. Par atlaišanas faktu tiešām paziņots ziņas veidā, taču pēc tam notikusi telefona saruna, kuras laikā Pukinsks ar Stojanoviču vienojušies par tikšanos, lai izrunātu līguma laušanas nianses.

Pukinsks atklāja, ka galvenais Stojanoviča atlaišanas iemesls nav bijuši vājie izlases rezultāti – deviņi zaudējumi desmit spēlēs, bet gan ilgtermiņa skatījums uz futbola un izlases attīstību. Ģenerālsekretārs pauda, ka plānos ir atgriezt Latvijas valstsvienību uz Eiropas futbola skatuves jau 2024. gadā. Trīs nākamo gadu spēļu grafiks esot parocīgs šāda mērķa sasniegšanai.

Runājot par finansiālo pusi, Pukinsks pastāstīja, ka treneru nomaiņa LFF budžetu neietekmēs. Tiesa gan, viņš, atsaucoties uz konfidencialitāti, atteicās nosaukt konkrētas summas. Pukinsks neslēpa, ka pats atbalsta Kazakēviču kā speciālistu, taču atgādināja, ka ģenerālsekretāram nepieder tiesības nedz izvirzīt, nedz apstiprināt galveno treneri.

Runājot par to, ka pirms četriem gadiem pie līdzīga modeļa Latvijas futbola valstsvienība rādīja daudz baudāmāku futbolu, spējot ņemt punktus gan no Čehijas, gan Turcijas, taču šobrīd sniegums ir vājš, Pukinsks norādīja, ka izlases darbību ietekmējusi ne tikai treneru maiņa, kā arī viss notiekošais apkārt futbolam. Šobrīd futbola sabiedrība esot mainījusies un attiecības valdē ir normalizējušās. Vismaz netiek mazgāta netīrā veļa publiskā telpā.

LFF ir gatava taupīt naudu – tēriņi esot samazināti par 30 procentiem. Budžetā gan saglabāti obligātie pasākumi, kā, piemēram, dalība starptautiskos turnīros. Šobrīd LFF ar FIFA meklējot iespēju piesaistīt partnerus jau šogad.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti