Latvijas futbolisti pieveic Lietuvu PK kvalifikācijas spēlē

Divi pirmajā puslaikā gūti vārti palīdzēja Latvijas futbola valstsvienībai piektdien Rīgā ar 2:1 uzveikt Lietuvu 2014.gada Pasaules kausa (PK) kvalifikācijas spēlē. No praktiskām izredzēm tikt uz finālturnīru Brazīlijā Latvijas izlase gan bija šķīrusies jau iepriekš.

Galvenā trenera Mariana Pahara pirmajā spēlē oficiālā turnīrā vārtus uzvarētājiem guva Nauris Bulvītis un Artūrs Zjuzins. Turnīra tabulā Latvija apsteidza Lietuvas izlasi un pakāpās uz 4.vietu grupā.

Pēc pāris pirmajiem enerģiskajiem Latvijas izlases uzbrukumiem spēku samērs laukumā izlīdzinājās. Lai gan bumbu vairāk kontrolēja mājinieki, briesmas Lietuvas vārtiem tas neradīja. Taču 21. minūtē laukuma saimnieki realizēja standartsituāciju - pēc stūra sitiena Bulvītis cīņā par gaisa bumbu bija pārāks par Lietuvas vārtsargu Židrūnu Karčemarsku.

Lietuvas izlasei labākā iespēja panākt neizšķirtu bija 28. minūtē, kad bumba pēc Mariusa Stankeviča tāla sitiena trāpīja pa vārtu stabu. Lietuvieši uzbruka bīstamāk, un pēc Bulvīša klupiena soda laukumā tikai vārtsarga Andra Vaņina un aizsarga Kaspara Gorkša saskaņotā darbība paglāba no vārtu zaudējuma.

Latvijas futbolistiem vienā no retajām reizēm uzbrukumā tiekot soda laukumā, Zjuzinam 42.minūtē izdevās pārsvaru divkāršot. Valērijs Šabala izcīnīja bumbu un atspēlēja to uz soda laukuma robežu Zjuzinam, kurš bez kavēšanās precīzi sita pa vārtiem. Taču pāris minūtes vēlāk rezultāta starpība saruka, jo no tuvas distances Vaņina vārtos trāpīja Deivids Matulevičs.

Pēc pārtraukuma Ritvars Rugins 56. minūtē varēja gūt trešos vārtus ar netraucētu sitienu no soda laukuma, bet Karčemarsku nepārspēja. Bumba Karčemarska vārtos nonāca 60.minūtē pēc stūra sitiena, taču tiesnesis uzskatīja, ka Vladislavs Gabovs neatļauti traucēja Lietuvas vārtsargu, tādēļ vārtu guvumu neieskaitīja. Mājiniekiem aktivizējoties uzbrukumā, Zjuzins izrāvās viens pret vārtiem, bet raidīja bumbu garām vārtu tuvajam stūrim. Savukārt Cauņa 82. minūtē no pāris metru attāluma netraucēts vārtu priekšā trieca bumbu pāri pārliktnim. Pēdējās minūtes uzbrukumā dominēja laukuma saimnieki, un pēc Artjoma Rudņeva sitiena no tuvas distances Lietuvas izlasi akrobātiskā lēcienā glāba Karčemarsks.

Turnīra tabulā abas komandas ir kaimiņos - Latvija ar septiņiem punktiem septiņās spēlēs ir 4.vietā, savukārt Lietuvas rēķinā ir par diviem punktiem mazāk un 5.vieta.

Latvijas izlase jau 10. septembrī aizvadīs nākamo cīņu izbraukumā Grieķijā. Ar Lietuvu izbraukumā Latvijas futbolisti tiksies 11.oktobrī, bet pēdējo cīņu kvalifikācijā četras dienas vēlāk aizvadīs Rīgā pret Slovākiju.

Pasaules kausa kvalifikācijas grupas spēle:

Latvija - Lietuva 2:1 (2:1)

Vārtus guva: Nauris Bulvītis (21.), Artūrs Zjuzins (42.) - Deivids Matulevičs (44.)