Latvijas futbolistēm neizšķirts liedz sasniegt Eiropas čempionāta pamatkvalifikāciju

Latvijas sieviešu futbola izlase ceturtdien Moldovā cīnījās neizšķirti 1:1 ar Lietuvu priekškvalifikācijas grupas pēdējā spēlē un neiekļuva 2017.gada Eiropas čempionāta pamatkvalifikācijas turnīrā, liecina organizatoru informācija. Kvalifikācijas pamatturnīrā iekļuva četru komandu grupā uzvarējušās Moldovas futbolistes.

Turnīra pēdējā spēlē Latvijas izlase zaudētājās nonāca 38.minūtē, kad vārtus guva Rasa Imanalijeva. Neizšķirtu 70. minūtē atjaunoja Liene Vāciete, taču Latvijas futbolistēm neizdevās nodrošināt uzvaru, kas ļautu ieņemt pirmo vietu grupā un iekļūt pamatkvalifikācijā.

Par grupas uzvarētāju ceturtdien kļuva Moldovas izlase, kas pēdējā spēlē ar 3:0 pārspēja Luksemburgu. Latvijas futbolistes grupā ieņēma otro vietu, apsteidzot Lietuvu un Luksemburgu.

Jau vēstīts, ka pirmajās divās spēlēs Latvijas izlase zaudēja Luksemburgas futbolistēm (3:4) un uzvarēja Moldovu (1:0). Pirms pēdējās spēļu kārtas visām četrām komandām grupā bija pa trim punktiem un izredzes uz pirmo vietu.

Pamatkvalifikācijā astoņās grupās sadalītas 40 komandas cīnīsies par 14 tiešām ceļazīmēm uz finālturnīru. Divas vājākās otro vietu ieguvējas vēl vienu finālturnīra dalībvalsti noteiks pārspēlēs. Vieta finālturnīrā jau ir garantēta rīkotājvalstij Nīderlandei.