Latvijas futbola izlase Nāciju līgas spēlē cīnās neizšķirti ar Fēru salām

Latvijas vīriešu futbola izlase sestdien UEFA Nāciju līgas D pirmās grupas spēlē spēkojās neizšķirti ar Fēru salām, kas zaudēja pirmos punktus turnīrā. Latvija viesos Nāciju līgas D pirmās grupas trešajā spēlē spēkojās neizšķirti 1:1 ar Fēru salām.

Vienīgos vārtus Latvijas izlases labā guva Jānis Ikaunieks.

Spēles piektajā minūtē Pāvels Šteinbors glāba Latvijas izlasi, atsitot bumbu, kas lidoja vārtu apakšējā labajā stūrī. Desmitajā minūtē pēc sāna auta izspēles mājinieki aptuveni minūti centās bumbu ievest dziļāk latviešu soda laukumā, tomēr neveiksmīgi. 13.minūtē Fēru salas devās ātrajā uzbrukumā, taču piespēli gar pašu vārtu līniju savlaicīgi "nolasīja" Šteinbors.

Jau minūti vēlāk latvieši pēc stūra sitiena izspēles bumbu nogādāja pie smailes uzbrucēja Roberta Uldriķa, kurš soda laukumā ar galvu piespēlēja Artūram Zjuzinam, taču futbolista sitiens bija neprecīzs. Brīdi vēlāk pēc vēl vienas standartsituācijas izspēles Kristers Tobers soda laukumā uz kreiso vārtu stabu ar galvu bumbu novirzīja pie Uldriķa, kurš līdz tai neaizsniedzās.

19.minūtē Ritvars Rugins laukuma sānā devās pēc bumbas, bet kontakts ar pretinieku soģa skatījumā bija dzeltenās kartītes vērts. Īsi pēc tam Fēru salas bumbu iespēlēja soda laukumā, kur pagalam neprecīzi sita Andreāss Olsens. 25.minūtē pēc standartsituācijas izspēles soda laukumā ar galvu piespēli veica Mārcis Ošs, bet Jānis Ikaunieks bumbu saņēma tieši uz "darba" jeb kreisās kājas un vadībā izvirzīja viesus.

Vadību Latvijas izlasei izdevās noturēt vien četras minūtes, jo soda laukumā pēc stūra sitiena standartsituācijas ar galvu precīzi spēlēja Odmars Fero. Puslaika turpinājumā latvieši pie pretinieku vārtiem izveidoja vēl dažas labas vārtu gūšanas iespējas, taču pirmās 45 minūtes noslēdzās neizšķirti.

Otrā puslaika sestajā minūtē Šteinbors savu komandu glāba pēc pretinieka sitiena, kas izdarīts no aptuveni 30 metriem, bumbai lidojot augšējā vārtu stūrī. Minūti vēlāk Uldriķim pietrūka vien daži metri, lai ar bumbu apsteigtu Fēru salas vārtu vīru. Neilgi pēc tam latvieši pie pretinieku vārtiem turpināja kontrolēt bumbu līdz tā nonāca pie Zjuzina, kurš no aptuveni 19 metriem izdarīja neprecīzu sitienu.

62.minūtē Fēru salas devās ātrajā pretuzbrukumā, taču piespēli gar vārtu līniju pārtvēra Rugins. Neilgi pēc tam Ikaunieks nonāca labā sitiena pozīcijā, taču tiesnesis nosvilpa aizmugures stāvokli. Astoņas minūtes vēlāk Uldriķis labajā laukuma malā apsteidza pretspēlētāju un izdarīja sitienu, pēc kura bumba uzlidoja augstu gaisā, bet Ikaunieks ar galvu to raidīja pāri tukšiem vārtiem.

Desmit minūtes līdz pamatlaika beigām uz maiņu nākušais Mārtiņš Ķigurs ielauzās soda laukumā, kur vārtu priekšā piespēlēja Krišam Kārkliņam, kurš neaizsniedzās līdz bumbai. Šīs pašas epizodes noslēgumā Andrejs Cigaņiks vārtos centās raidīt gaisā esošo bumbu, taču sitienu bloķēja aizsargs.

83.minūtē laukumā uz maiņu nāca Raimonds Krollis un pussargs Eduards Emsis, taču abu futbolistu klātesamība cerēto rezultātu nedeva. Brīdi vēlāk Rugins nonāca lieliskā sitiena pozīcijā, taču vilcinājās un palaida garām savu iespēju. Īsi pēc tam situāciju pie pretinieku vārtiem centās saasināt Ķigurs, taču nesekmīgi. Atlikušajā laikā Latvijas izlase neatlaidīgi centās iekarot pretinieku vārtus, tomēr nesekmīgi, kā rezultātā mačs noslēdzās neizšķirti.

Trīs dienas vēlāk Latvija šajā pašā turnīrā savā laukumā uzņems Maltu.

Latvieši UEFA Nāciju līgas D pirmās grupā septembrī mājās spēlēja neizšķirti 0:0 ar Andoru un viesos cīnījās 1:1 ar Maltu. Turpretī Fēru salu futbolisti šīs izlases uzveica - 3:2 pār Maltu un 1:0 pār Andoru.

Pēc trim spēlēm grupas vadībā ar septiņiem punktiem ir Fēru salas, trīs punkti ir Latvijai, bet pa vienam guvusi Andora un Malta, kas aizvadījušas divus mačus.

Latvijas izlase vairs saglabā tikai teorētiskas iespējas izkļūt no Nāciju D līgas grupas, jo Fēru salas iepriekšējos divos dueļos pieveica gan Maltu, gan Andoru.

Jau ziņots, ka Latvijas futbola izlase trešdien pārbaudes spēlē cīnījās 1:1 ar Melnkalni. Tikmēr Fēru salu futbolisti viesos ar 0:4 zaudēja Dānijai.

Latvija ar Fēru salām tikās 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijā, kur vispirms mājās zaudēja ar 0:2, bet viesos cīnījās neizšķirti 0:0. Abas komandas 2018.gada martā aizvadīja pārbaudes spēli, kas noslēdzās neizšķirti 1:1, vienīgos vārtus latviešiem gūstot Vladislavam Fjodorovam.

Starp valstsvienības kandidātiem iekļauti 27 futbolisti, no kuriem iepriekšējā sasaukumā nebija pussargu Kristera Tobera, Daniela Ontužāna un Eduarda Tīdenberga. Covid-19 dēļ izlasei nevarēja pievienoties centra aizsargs Kaspars Dubra, un viņa vietā tika izsaukts Igors Tarasovs, kurš mačā Podgoricā bija Latvijas izlases vienīgo vārtu guvējs.

Šajā spēlē Latvijas izlasei nevarēja palīdzēt uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis, kurš Nāciju līgas pirmajā mačā par rupju pārkāpuma tika noraidīts no laukuma. UEFA Kontroles, ētikas un disciplinārā komisija lēma uzbrucēju diskvalificēt uz divām spēlēm.

Fēru salu izlases sastāvā var izcelt pussargu Johanu Sīmunu Edmundsonu, kurš 26.septembrī debitēja Vācijas bundeslīgā un Bīlefeldes "Arminia" sastāvā guva uzvaras vārtus.

Latvijas izlase FIFA rangā ir dalītā 137.vietā, bet Fēru salu valstsvienība ieņem 107.pozīciju.

Nāciju līgas D pirmās grupas uzvarētāja nodrošinās vietu nākamās sezonas C līgā jeb pēc spēka trešajā līmenī. D līgā spēlē Eiropas vājākās izlases.

Pēdējās Nāciju līgas spēles Latvijai paredzētas novembrī.

Latvijas vīriešu futbola izlases sastāvs spēlei pret Fēru salām:

vārtsargi - Pāvels Šteinbors (Belastokas "Jagiellonia", Polija), Roberts Ozols ("Riga"), Dāvis Ošs (Jūrmalas "Spartaks");

aizsargi - Igors Tarasovs (Kuopio "Palloseura", Somija), Elvis Stuglis, Ritvars Rugins (abi - "Riga"), Roberts Savaļnieks (RFS), Mārcis Ošs ("Lugano", Šveice), Krišs Kārkliņš ("Valmiera"), Raivis Jurkovskis ("Liepāja")';

pussargi - Artūrs Zjuzins, Jānis Ikaunieks (abi - RFS), Eduards Emsis ("Noah", Armēnija), Andrejs Cigaņiks (Luhanskas "Zorja", Ukraina), Vladislavs Fjodorovs ("Riga"), Alvis Jaunzems ("Valmiera"), Gļebs Kļuškins (Marijampoles "Sūduva", Lietuva), Mārtiņš Ķigurs ("Liepāja"), Kristers Tobers (Gdaņskas "Lechia", Polija), Daniels Ontužāns (Minhenes "Bayern", Vācija);

uzbrucēji - Roberts Uldriķis ("Sion", Šveice), Dāvis Ikaunieks ("Mlada Boleslav", Čehija), Raimonds Krollis ("Metta").