Latvijas futbola izlasi Nāciju līgā ielozē grupā pie Ziemeļmaķedonijas, Armēnijas un Fēru salām

Jaunu galveno treneri nolīgusī Latvijas vīriešu futbola valstsvienība Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) Nāciju līgas trešajā spēcīgākajā jeb C līgā grupā tiksies ar Ziemeļmaķedoniju, Armēniju un Fēru salām, ceturtdien kļuva zināms Parīzē notikušajā izlozē.

(papildināts ar trenera Paolo Nikolato teikto)
Uz izlozi devās arī Latvijas izlases galvenais treneris Paolo Nikolato, kuru tikai pirmdien apstiprināja amatā.

Latvijas izlase spēlēs C līgā jeb trešajā no četriem Nāciju līgas līmeņiem. Pēc vietas Starptautiskās Futbola federācijas (FIFA) rangā grupas favorīte ir 65. vietas īpašniece Ziemeļmaķedonija, kam seko Armēnija (93.) un Fēru salas (135.). Latvija rangā ir 137. vietā un C līgas izlozē bija iekļauta pēdējā no četriem groziem.

Nikolato par nopietnāko pretinieku uzskata Ziemeļmaķedoniju, kuras spēku ir izjutusi arī Itālijas izlase.

"Tomēr visas komandas ir līdzvērtīgas, katra var uzvarēt katru. Tāpēc nepieciešama maksimāla koncentrēšanās katrai spēlei," uzsvēra Nikolato. "Mēs darīsim visu, lai kļūtu labāki. Uzvarēt šādās grupās vienmēr ir sarežģīti, un to izdarīs tā izlase, kura visvairāk to vēlēsies."

Grupā komandai paredzētas sešas spēles, ar katru pretinieku tiekoties mājās un viesos. Visas spēles notiks 2024. gada rudenī no septembra līdz novembrim. 

Izlozes pasākumā, nosakot D līgas grupu sastāvus, bija iesaistīts viens no Latvijas futbola vēsturē izcilākajiem spēlētājiem un bijušais valstsvienības galvenais treneris Marians Pahars. Viņš sarunā ar rīkotājiem atzina, ka Latvijas izlasei futbolā nav daudz iespēju gūt uzvaru, bet veiksmīgais starts iepriekšējā Nāciju līgā iepriecināja gan komandu, gan līdzjutējus. Latvijas izlase 2022. gada rudenī uzvarēja D līgas grupā, kas ļāva pakāpties uz augstāku līmeni. 

Divas vājākās C līgas komandas, kas grupās ieņems pēdējo vietu, izkritīs uz D līgu, savukārt visu četru grupu uzvarētājas nopelnīs vietu B līgā. B līgas četras priekšpēdējās komandas un C līgas otro vietu ieguvēji izslēgšanas pāros cīnīsies par vietu B līgā nākamajā ciklā. Tāpat divām pēdējo vietu ieguvējām C līgā, kas automātiski neizkritīs uz zemāku līmeni, pārspēlēs būs jātiekas ar D līgā otro vietu ieguvušajām komandām. D līgā turnīru izspēlēs tikai divās grupās.

UEFA ļauj starptautiskās sacensībās piedalīties Baltkrievijas izlasei, ar ko, pēc Saeimas lēmuma, aizliegts spēlēt Latvijas valstsvienībai. Nāciju līgā abas komandas gan nevarēja salozēt kopā, jo izlozē tās bija izliktas vienā grozā. Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Vadims Ļašenko iepriekš Latvijas Radio pastāstīja, ka LFF ir informējusi UEFA par neiespējamību spēlēt pret agresorvalsti Baltkrieviju. Savukārt Krievijai kā kara Ukrainā izraisītājai dalība UEFA turnīros ir liegta.

Turnīru sastāvu noteikšanā UEFA rēķinās arī ar politiskiem aspektiem – Nāciju līgas noteikumi paredz, ka vienā grupā nevarēja salozēt kopā Armēniju un Azerbaidžānu. Savukārt Ukrainas un Baltkrievijas izlasēm mājas spēles līdz turpmākam UEFA lēmumam jāaizvada neitrālā laukumā. 

Nāciju līgu UEFA ieviesa, lai uzlabotu valstsvienībām iespēju aizvadīt pārbaudes spēles pret spēkos līdzvērtīgākiem pretiniekiem. UEFA arī vēlas veicināt sportisko interesi, kas nav tik liela nacionālo izlašu pārbaudes spēlēs. 

Spēcīgākās A līgas komandas izslēgšanas spēlēs 2025. gada martā un jūnijā noteiks Nāciju līgas čempionus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti