Gerhards vēlas valsts atbalsta programmu futbola pieejamībai Latvijas reģionos

Pienācīgu prasmju apgūšanai un profesionālā sporta vides pamatu veidošanai ir nepieciešama valsts atbalsta programma, kas reģionos nodrošinātu futbola pieejamību bērniem, par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda teikto ceturtdien informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Tiekoties ar Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta amata kandidātu Kasparu Gorkšu, ministrs futbolu raksturoja kā tiklab galvaspilsētai, kā reģioniem piemērotu sporta veidu, kas sniedz iespēju pašiem iesaistīties spēles apgūšanā. Gerhards saskata iespēju veidot vidi, kur jau bērnībā trenē profesionālus sportistus.

"Ir nepieciešama ilgtermiņa garantēta valsts atbalsta programma futbola pieejamības sakārtošanai Latvijas reģionos," pauda Gerhards. 

Pašlaik pieejamā sporta infrastruktūra bez nepieciešamo izmaiņu veikšanas var pakāpeniski kļūt neatbilstoša prasībām, tādēļ bez investīcijām un atbalsta futbola attīstībai reģionos iespējami arvien lielāki sarežģījumi sporta pieejamībā, uzskata VARAM. Lai panāktu būtiskus uzlabojumus, nepieciešams veidot valsts, pašvaldību un LFF sadarbību, kas jautājumu par atbalstu risinātu valsts līmenī, rūpējoties ne tikai par galvaspilsētas, bet visas Latvijas sporta attīstību.

Sporta infrastruktūras pieejamības veicināšanai reģionos VARAM mudina veidot ilgtermiņa attīstības programmu, kas ļautu plānveidīgi sakārtot stadionus. Mērķa sasniegšanai tiktu paredzēts valsts un pašvaldību, kā arī LFF piesaistīts finansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt