Futbola federācijas prezidents Gorkšs: Esmu ieguvis divtik lielu motivāciju strādāt

Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta amatu uzticības balsojumā organizācijas ārkārtas kongresā saglabājušais Kaspars Gorkšs sarunā Latvijas Radio pastāstīja, ka ir ieguvis ļoti nozīmīgu pieredzi un jaunas atziņas, kas veicinās apņēmību strādāt ar daudz lielāku atdevi.

Pēdējās nedēļas pirms LFF kongresa Gorkšam prasījušas milzu koncentrēšanos un paskrējušas ļoti ātri. Viņš uzskata, ka pašlaik noteikti ir citāds nekā pāris nedēļas pirms februāra beigās notikušā kongresa, kur opozīcija centās panākt viņa atstādināšanu. Uzticības balsojumu Gorkšs gan neuztver kā iespēju atdusēties uz lauriem. 

Kaspars Gorkšs par pieredzi LFF prezidenta amatāMārtiņš Kļavenieks

  "Šis bija kaut kādā ziņā brīdinājums, un šobrīd tā būs motivācija ar divtik lielu sparu strādāt. Varbūt arī paškritiski paskatīties, kā esam lietas darījuši pirms tam," sacīja Gorkšs.

  Kritika LFF prezidentam bijusi dažāda, arī tāda, kurā viņš noteikti ir gatavs ieklausīties. Piemēram, Gorkšs atzina, ka sarunās ar  Latvijas Universitāti par futbola attīstību varēja pieaicināt futbola skolu "Metta", kas jau iepriekš ar augstskolu nopietni sadarbojās. Tajā pašā laikā Gorkšs uzskata, ka ir jautājumi, kas būtu jārisina LFF iekšienē, nevis publiski. 

  Gorkšs pirms kongresa noslēguma nemēģināja prognozēt, kā tas viņam beigsies. Iespējams, laika trūkuma dēļ. Gatavojoties kongresam un tā norisē Gorkšs vēlreiz guvis apliecinājumu, cik svarīga ir paša komanda. Lai cik banāla varētu šķist komandas piesaukšana, brīžos, kad nav viegli, kļūst redzami cilvēki, kam var uzticēties un strādāt kopā.

  Pirmo pieredzi Gorkšs guvis procesā, ko viņš dēvē par intensīvu nomelnošanas kampaņu - pirms LFF kongresa apritē nonāca audio ieraksts, kurā federācijas prezidents runā ar Daugavpils “Dinaburg” bijušo prezidentu Oļegu Gavrilovu, kurš 2009. gadā futbolā tika uz mūžu diskvalificēts. Par ieraksta autentiskumu pierādījumu nav, turklāt Gorkšs uzsvēra, ka nekādas vienošanās Gavrilovam nav solījis.

  Ja kādiem pieredzējušiem politiķiem tas droši vien nešķistu nekas īpašs, LFF prezidenta komandai tā bija liela mācību stunda, atzina Gorkšs. Viņš ir apņēmies gūto pieredzi izmantot profesionālai izaugsmei. Gorkšs ar savu galveno oponentu un konkurentu LFF prezidenta vēlēšanās Vadimu Ļašenko sveicinās, bet atzīst, ka speciāli viens ar otru tikšanos nemeklē.

  Viena no LFF prioritātēm ir sadarbībā ar Starptautisko Futbola federāciju (FIFA) un Eiropas Futbola federāciju savienību (UEFA) izstrādāt jaunu organizācijas statūtu redakciju, ar ko varētu vispirms iepazīstināt valdi un LFF biedrus, bet vēlāk arī likt priekšā federācijas kongresā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Futbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti