Futbola federācijas ģenerālsekretārs: Nav pamata prasībām Gorkšam atkāpties

Pašlaik nav pamata uzskatīt, ka Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Kaspars Gorkšs nepilnu gadu pēc ievēlēšanas amatā netiek galā ar saviem pienākumiem, tādēļ vairāku federācijas biedru vēlmei paust viņam neuzticību nav pamata, Latvijas Radio piektdien teica LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.

LFF piektdien informēja, ka 1. februāra rītā saņēma vairāku federācijas biedru iesniegumu par LFF ārkārtas kongresa sasaukšanu, vienlaicīgi izsakot neuzticību federācijas prezidentam Gorkšam. Pukinsks atzina, ka šāds notikumu pavērsiens viņam ir pārsteigums, jo aprīļa pēdējā piektdienā bija plānots kārtējais LFF kongress, kur visus jautājumus varētu iztirzāt. 

Edgars Pukinsks par situāciju Latvijas Futbola federācijāLatvijas Radio Ziņu dienests

  Pukinsks vienlaicīgi uzsvēra, ka ir jāsniedz atbildes, ja reiz ir jautājumi, tādēļ LFF rīkosies tikai pēc statūtiem arī situācijā, ja daži federācijas biedri prasa prezidenta demisiju un iniciē organizācijas ārkārtas kongresu. LFF ģenerālsekretārs gan ir pārliecināts, ka šādā veidā sporta veida reputācijai plusus nenopelna, jo problēmu jautājumi nav tādi, kas ļautu apšaubīt Gorkša prasmes profesionālo pienākumu pildīšanā tikai 10 mēnešus pēc ievēlēšanas amatā.

  "Ja gribam biedru vidū diskutēt, arī veidam diskusijas rosināšanai būtu jābūt profesionālam," teica Pukinsks. Viņš bažījas, ka LFF neprofesionāls tēls veidosies starptautisko partneru skatījumā.

  Savukārt Gorkšs publikācijā LFF mājaslapā pauda pārliecību, ka demisijas pieprasījums ir viņa pretinieku atbilde uz vēlmi attīrīt futbolu no koruptīvām shēmām un netīriem darījumiem. "Attiecībā pret mūsu biedriem un sabiedrību esam atvērta un caurskatāma organizācija, kas skaidro savus lēmumus un to kontekstu," vēstīja Gorkšs. "Tas attiecas gan uz finansiāliem jautājumiem, gan nacionālās izlases trenera atlasi, gan sacensību sistēmas reorganizāciju un attiecībām ar mūsu sadarbības partneriem."

  Par lēmumiem saistībā ar iesniegumu, kas saņemts no federācijas biedriem, LFF informēs pēc tā izskatīšanas.

  Prasību iesniegušie LFF biedri apgalvo, ka nepilnos 10 mēnešos Gorkšs nav paveicis daudz ko no solītā. Kavējas federācijas budžeta un valstsvienības galvenā trenera apstiprināšana, arī virslīgas turnīra rīkošanas organizatoriskais darbs. Gorkšs intervijā Latvijas Televīzijai pastāstīja, ka nav ticies ne ar vienu prasības parakstītāju, bet ar viņu pamatojumu iepazinies no iesniegtā dokumenta. 

  Pēc LFF statūtiem, trīs nedēļu laikā jāsarīko federācijas ārkārtas kopsapulce, kur balsojumā lems par Gorkša palikšanu amatā. Gorkšs uzsver, ka citi darbi neapstāsies pēc politiska mēģinājuma "sakustināt varu", vienīgi papildus nācis klāt pienākums sarīkot ārkārtas kongresu. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Futbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti