Francijas grandam 100 000 eiro sods par futbolistu etniskās izcelsmes norādīšanu

Francijas profesionālās futbola līgas (LFP) Disciplinārā komisija piesprieda "Paris Saint Germain" 100 000 eiro sodu, jo valsts čempionvienība jaunatnes akadēmijas kandidātu sarakstā spēlētājiem tika norādīta viņu etniskā izcelsme, informēja LFP. 

Mazāks sods no pieciem līdz 10 tūkstošiem eiro noteikts arī PSG amatpersonām, kas klubā pārrauga spēlētāju atlasi. 

Mediji iepriekš vēstīja, ka PSG potenciālajiem spēlētājiem tika norādīts viens no četriem etniskiem variantiem, pieskaitot futbolistu Francijas, Rietumindijas, Ziemeļāfrikas vai Āfrikas izcelsmei. PSG atzina savu vainu un informēja, ka šāda prakse klubā bija no 2013. līdz 2018.gadam, taču noliedza, ka lēmumi par spēlētājiem būtu pieņemti pēc etniskās izcelsmes, nevis prasmēm un rakstura īpašībām. 

Pēc cilvēktiesību organizācijas sūdzības par PSG īstenoto praksi Francijas prokuratūra norādīja sākt izmeklēšanu. Francijā likums aizliedz ievākt datus personas par rases vai etnisko izcelsmi.

Saistītie raksti
1 komentārs
Jānis Krūmiņš
Nu ja fakta konstatācija sodāma ir tikai totalitārās sistēmas, tas parāda cik tuvu Francijas sociālisti ir tādai pašai Venecuelai, kur ir vis tas pats tikai sagrauta ekonomika, Nav brīnums ka šie sociālisti neieredz Trampu, kurš atļaujas brīvi paust savu viedokli "uzliekot "uz visām sociālistu klišejām. Sociālisms ir ceļš uz dzimtbūšanu, lasiet fon Hayeka The Road to Serfdom, 1942gads.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti