Francija un Šveice nodrošina dalību Pasaules kausa astotdaļfinālos

Iespēju Pasaules kausa izcīņā spēlēt astotdaļfinālā ceturtdien grupas turnīra izskaņā nodrošināja Francijas un Šveices izlases, palielinot Eiropas valstu pārstāvību izslēgšanas pirmajā kārtā, liecina rīkotāju informācija. Pēdējās spēlēs E grupā Francija Riodežaneiro nespēja gūt vārtus pret nepilnā sastāvā palikušo Ekvadoru un noslēdza cīņu neizšķirti 0:0, bet Kserdans Šakiri ar trim iesistiem vārtiem nodrošināja Šveicei 3:0 uzvaru Manausā pār Hondurasas valstsvienību.

Francija grupā ar septiņiem punktiem ieņēma pirmo vietu, savukārt otrajā pozīcijā ar sešiem punktiem ierindojās šveicieši. Ekvadora ar četriem punktiem un tukšā palikusī Hondurasa sadalīja attiecīgi trešo un ceturto vietu. Cīņā par vietu ceturtdaļfinālā francūžu pretinieki būs Nigērijas futbolisti, turpretim Šveice tiksies ar Argentīnas valstsvienību.

Ekvadoras izlase 50.minūtē palika mazākumā, jo par bīstamu spēli noraidīja vienības kapteini Antonio Valensiju. Arī nevienādos sastāvos turpināja uzbrukt abas komandas, tomēr francūžu pārsvars kļuva arvien jaušamāks. Bīstamākais uzbrukums Francijai izdevās otrā puslaika sākumā, kad pēc Bakarijas Sanjas cetrējuma Antuāns Grizmans vārtu priekšā aizsniedzās līdz bumbai, kas trāpīja vārtsargam Aleksandram Domingesam pa krūtīm un ekvadoriešiem palīdzēja arī vārtu stabs.

Iespēju Francijas futbolistiem netrūka arī turpinājumā, taču bumba allaž lidoja garām vārtiem, vai arī īstajā vietā bija Domingess. Daži ļoti bīstami Ekvadoras pretuzbrukumi arī palika bez rezultāta.

Savukārt Šveicei Šakiri divus vārtus guva jau pirmajā puslaikā. Rezultātu šveiciešu pussargs atklāja 6. minūtē, kad pie soda laukuma robežas apspēlēja aizsargu un raidīja bumbu vārtu augšējā stūrī. Asā pretuzbrukumā 31. minūtē ar sitienu vārtu apakšējā stūrī viņš pārsvaru divkāršoja. Par hettrika autoru Šakiri kļuva 71. minūtē, kad netraucēti no soda laukuma guva trešos vārtus.

Pēdējie astotdaļfinālisti kļūs zināmi ceturtdien - divas spēles sāksies plkst. 19 pēc Latvijas laika, kad G grupā Vācijas izlase tiksies ar ASV, turklāt neizšķirts abām komandām garantēs dalību izslēgšanas pirmajā kārtā. Otrā spēlē grupā laukumā dosies Portugāle un Gana, bet šīm komandām izredzes uz astotdaļfinālu būs tikai gadījumā, ja otrā pārī kāda komanda zaudēs. Turklāt portugāļiem pat uzvaras gadījumā būs nepieciešama arī liela vārtu starpība.

Atlikušo vakanci astotdaļfinālā aizpildīs komanda no H grupas, kur dalība izslēgšanas kārtā jau ir droša Beļģijai, kas tiksies ar Dienvidkoreju. Otrā spēlē spēkiem mērosies Krievijas un Alžīrijas izlases. Labākās pozīcijās cīņā par ceļazīmi uz nākamo kārtu ir Alžīrija, kuras rēķinā ir trīs punkti, bet pa vienam punktam ir Krievijas un Dienvidkorejas valstsvienībām.