FK «Metta» futbolisti vairo cerības pamest pēdējo vietu; FK «Liepāja» uzvaru nenotur

FK "Metta" futbolisti piektdien virslīgas spēlē Rīgā ar 1:0 pārspēja BFC "Daugavpils" un joprojām palika pēdējā vietā turnīra tabulā, taču pietuvojās uzveiktajiem konkurentiem, liecina organizatoru informācija. Savukārt pirmo uzvaru mēneša laikā spēles pēdējās sekundēs nenoturēja FK "Liepāja", kas mājās cīnījās neizšķirti 3:3 ar turnīra vicelīderiem RFS.

Uzvaras vārtus laukuma saimniekiem Rīgā 74.minūtē ar realizētu 11 metru soda sitienu guva Tamirlans Džamalutdinovs. Uz 11 metru atzīmi tiesnesis norādīja pēc pārkāpuma pret Kgotso Masangani soda laukumā.

Iespēja atklāt rezultātu ar 11 metru soda sitienu bija arī Daugavpils komandai, taču Eliša Jangs 6.minūtē raidīja bumbu pāri vārtiem. Pēc zaudējuma daugavpilieši ar 25 spēlēs gūtiem 25 punktiem arvien ir priekšpēdējie, tomēr pārsvars pār FK "Metta" saruka līdz diviem punktiem.

Dienas otrajā spēlē divus vārtus liepājniekiem guva Jānis Ikaunieks, savukārt RFS tikpat rezultatīvs bija Darko Lemajičs.

Liepājā laukuma saimnieki jau pirmajā uzbrukumā izvirzījās vadībā - savu iespēju izmantoja pie bumbas soda laukumā tikušais Amansiu Fortešs. Savukārt Ikaunieks 23.minūtē mājinieku pārsvaru divkāršoja. RFS vienus vārtus ar 11 metru soda sitienu 31. minūtē atguva Darko Lemajičs, bet Ikaunieks pāris minūtes pirms puslaika beigām atjaunoja Liepājas klubam divu vārtu pārsvaru.

Laukumā pretējās komandās tiekoties brāļiem Ikauniekiem, rezultatīvs bija arī Dāvis Ikaunieks, 49.minūtē vēlreiz samazinot rezultāta starpību, bet no zaudējuma viesus pēdējā uzbrukumā izglāba Lemajičs, trāpot no tuvas distances.

Kārtas trešajā spēlē Jūrmalas "Spartaks" sestdien uzņems FK "Ventspils" futbolistus.

Turnīra tabulas galvgalī līderiem "Riga" FC ir astoņu punktu pārsvars pār tuvākajiem konkurentiem RFS, kas turklāt aizvadījuši divas spēles vairāk. Vēl piecus punktus tālāk ir galvenie pretendenti uz vietu trijniekā FK "Ventspils" un "Spartaks".

Virslīgā startē deviņas komandas, kas līdz 9. novembrim izspēlēs četrus apļus. Nākamajā sezonā virslīga plānota ar 10 klubu dalību, tādēļ arī pēdējās vietas īpašnieki uzreiz uz zemāku līmeni neizkritīs, tomēr palikšana 9.vietā nozīmēs dalību pārspēlēs.