Drošsirdīgie austrālieši nenotur pārsvaru un zaudē Nīderlandes izlasei

Austrālijas izlase trešdien Portualegrē otrajā puslaikā izvirzījās vadībā Pasaules kausa izcīņas spēlē pret favorīti Nīderlandi, tomēr turpinājumā ielaida divus vārtus un zaudēja ar 2:3, informēja organizatori. Nokļūstot vadībā, Austrālijas futbolisti necentās aprobežoties ar turēšanos aizsardzībā, bet uzbrukumā neizmantoja labas iespējas nostiprināt pārsvaru.

Nīderlandes izlasi pirmajā puslaikā vadībā izvirzīja Arjens Robens, savukārt Tims Kehils Austrālijai jau nākamajā minūtē panāca neizšķirtu. Mails Jedinaks otrajā puslaikā 54. minūtē ar 11 metru soda sitienu vadībā jau izvirzīja austrāliešus, taču Robins van Persijs ātri atjaunoja neizšķirtu, bet uz maiņu laukumā uznākušais Memfiss Depaijs 68. minūtē iesita uzvaras vārtus.

Pēc mierīgāka sākuma cīņa saasinājās 20. minūtē, kad Robens atrada plaisu austrāliešu aizsardzībā un nospēlēja individuāli spoži, uzbrukumu noslēdzot ar precīzu sitienu vārtu tālajā apakšējā stūrī, ko nepaspēja nosegt vārtsargs Mets Raiens.

Austrālijas izlasei pietika atsākt spēli no centra, un Raiens Makgovans ar tālu piespēli labā sitiena pozīcijā izvirzīja Kehilu, kurš no gaisa skaisti un spēcīgi ietrieca bumbu zem vārtu pārliktņa. Līdz pārtraukumam bīstamāk uzbruka Austrālija, kas arī otrā puslaika sākumā negrasījās spēlēt pārmēru piesardzīgi.

Kad Derils Janmāts soda laukumā nospēlēja ar roku, 11 metru sitienu realizēja Jedinaks, savukārt holandieši četras minūtes vēlāk atbildēja ar veiksmīgu pretuzbrukumu, un van Persija spēcīgo sitienu Raiens nespēja atvairīt. Ne veiksmīgākā epizode Austrālijas vārtsargam bija trešo vārtu zaudējumā, kad viņš neaizsniedzās līdz bumbai vārtu apakšējā stūrī pēc Depaija tāla sitiena, tomēr atlikušajā spēles laikā Raiens bija nevainojams un novērsa vairākas bīstamas epizodes. Cīņas galotnē Austrālijai pietrūka spēka spiediena, lai nopietni apdraudētu pretinieku vārtus.

Otrā B grupas spēlē vēlāk trešdien Pasaules kausa īpašnieki spāņi pret Čīli centīsies reabilitēties par neveiksmīgo startu, bet naktī uz ceturtdienu A grupā otro kārtu noslēgs Kamerūna un Horvātija. Ja Spānijas izlase nespēs uzvarēt Čīles futbolistus, Nīderlandei jau būs garantēta vieta astotdaļfinālā.

Nīderlandes izlasei bija tas pats sastāvs, kas pirmajā spēlē ar 5:1 uzvarēja spāņus. Austrālieši pirmajā spēlē piekāpās Čīlei.