Čempionu grupā pirmās uzvaras Eiropas finālturnīrā gūst Portugāles un Francijas futbolisti

Pašreizējie titula īpašnieki portugāļi otrdien Budapeštā ar 3:0 uzvarēja mājiniekus Ungārijas futbolistus pirmajā spēlē F apakšgrupā, kur Eiropas čempionāta finālturnīrā konkurē vairākas titulētas komandas, liecina rīkotāju informācija. Dienas otrajā mačā Pasaules kausa ieguvēja Francija ar 1:0 pārspēja Vācijas izlasi.

Portugāles izlase visus trīs vārtus guva pēdējās 10 minūtēs. Rafaels Gereiru ar rikošeta palīdzību atklāja rezultātu, savukārt Krištianu Ronaldu realizēja 11 metru soda sitienu, kā arī mača kompensācijas laikā iesita trešos vārtus.

Portugāļi pirmajā puslaikā lielākoties kontrolēja bumbu pretinieku laukuma pusē, bet ļoti reti tika līdz labai sitiena pozīcijai. Iespēju soda laukumā neilgi pirms pārtraukuma neizmantoja Diogu Žota, jo nekļūdīgi nospēlēja mājinieku vārtsargs Peters Gulāči, savukārt Ronaldu no tuvas distances sita pāri ungāru vārtiem.

Gulāči otrajā puslaikā glāba pēc Pepes sitiena ar galvu vārtu apakšējā stūrī un Brunu Fernandeša tālsitiena, savukārt ungāri epizodiski aktivizējās uzbrukumā, tomēr lielus draudus Rui Patrisiu sargātajiem vārtiem neradīja. Ronaldu emocionālā apelēšana, prasot 11 metru soda sitienu par Atilas Fiolas iespējamu spēli ar roku neguva video tiesnešu atsaucību, savukārt ungāriem aizmugures dēļ neieskaitīja Sabolca Šona gūtos vārtus.

Portugāļiem veiksme palīdzēja 84.minūtē - Gereiru raidītā bumba skāra mājinieku spēlētāju un ielidoja Gulāči pretējā vārtu stūrī. Trīs minūtes vēlāk soda laukumā neatļauti turēja Rafu Silvu un 11 metru soda sitienu realizēja Ronaldu, kļūstot par Eiropas čempionātu finālturnīru rezultatīvāko spēlētāju.

Jau kompensācijas laikā Ronaldu bija neapturams soda laukumā un panāca 3:0. Piecos finālturnīros Ronaldu ir guvis 11 vārtus.

Eiropas čempionāta finālturnīra spēles risinās 11 valstīs, bet tikai Ungārijā skatītājiem ir ļauts aizpildīt simtprocentīgi visas vietas tribīnēs, kas pavēra iespēju maču klātienē vērot 68 000 līdzjutējiem.

Otrajā spēlē F apakšgrupā Minhenē divu futbola smagsvaru duelī Pasaules kausa īpašniece Francija pārspēja Vācijas izlasi, kas iepriekšējos divos Eiropas čempionātos zaudēja pusfinālā.

Vācijai bumbu savos vārtos pirmajā puslaikā raidīja Matss Hummelss. Vācijas izlase Eiropas čempionātos pēc zaudēta pirmā puslaika ne reizi nav izglābusies un nespēja likvidēt arī vienu vārtu deficītu spēlē pret Franciju.

Francūži tuvu vārtu guvumam bija pēc nospēlēta stundas ceturkšņa, tomēr Kiliana Mbapes nevainojamu sitienu vārtu apakšējā stūrī atvairīja vārtsargs Manuels Noiers. Iedzinējos vācieši nonāca 20.minūtē - Hummelss centās novērst briesmas vārtu priekšā pēc Lukasa Ernandesa zema centrējuma, bet ietrieca bumbu zem pārliktņa. Iespēju vēl līdz pārtraukumam atjaunot neizšķirtu neizmantoja Ilkajs Gindogans, soda laukumā netrāpot precīzi pa bumbu.

Adriēns Rabio otrā puslaika sākumā ātru izrāvienu noslēdza ar trāpījumu pa Vācijas vārtu stabu, tiesa, precīzākam viņa sitienam varētu sekot epizodes izskatīšana, vai pussargs nebija aizmugures stāvoklī. Tieši aizmugures situācija liedza Francijai divkāršot pārsvaru 65.minūtē, kad Mbape perfekti atrada spraugu starp spēlētājiem un iegrieza bumbu vārtu tālajā stūrī, kā arī 84.minūtē pēc Karima Benzemā noslēgta ātra prettrieciena. Vācijas izlases aktīvos centienus uzbrukumā francūži noslāpēja un atbildēja ar zibenīgiem pretuzbrukumiem.

Epidemioloģisko priekšrakstu dēļ "Allianz Arena" tribīnes gan varēja būt aizpildītas tikai par piektdaļu, pulcējot apmēram 14 500 skatītāju.

KONTEKSTS:

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 komandas, kas priekšsacīkstēs ir sadalītas sešās grupās un aizvada spēles 11 pilsētās. Pēc apļa turnīra izspēles astotdaļfinālā iekļūs katras grupas divas spēcīgākās komandas, kā arī četras labākās trešās vietas ieguvējas.

Finālspēle 11.jūlijā notiks Vemblija stadionā Londonā.