Anglijas futbolisti pieveic dāņus, pirmoreiz spēlēs Eiropas čempionāta finālā

Anglijas izlase trešdien Londonā ar 2:1 papildlaikā pārspēja dāņus Eiropas futbola čempionāta pusfinālā un turnīra noslēgumā cīnīsies par uzvarētāju kausu, liecina rīkotāju informācija. Angļi ne reizi nav spēlējuši Eiropas čempionāta finālā un līdz šim vienīgo panākumu augstākā līmeņa turnīros guva 1966. gadā, triumfējot Pasaules kausa izcīņā.

Uzvaras vārtus Anglijai papildlaika pirmajā pusē pēc 11 metru soda sitiena guva Harijs Keins. Dāņi mača pirmajā puslaikā izvirzījās vadībā, bet vēl līdz pārtraukumam Anglijas izlase panāca izlīdzinājumu.

Finālā angļu pretinieki svētdien Vemblija stadionā būs itālieši.

Laba iespēja atklāt rezultātu 13.minūtē bija Rahīmam Sterlingam, tomēr Anglijas izlases uzbrūkošajam pussargam soda laukumā bumba nedaudz noslīdēja no kājas un ieripoja rokās dāņu vārtsargam Kasperam Šmeihelam. Izturējuši mājinieku pirmo spiedienu, Dānijas futbolisti uzbrukumā darbojās arvien saskanīgāk un puslaika vidū pēc Mikela Damsgārda griezta sitiena bumba aizlidoja mazliet garām vārtu tālajam stūrim.

Dānijas izlasē jaunākajam spēlētājam Damsgārdam 30.minūtē toties izdevās izcils soda sitiens, no apmēram 25 metriem ietriecot bumbu zem Džordana Pikforda sargāto vārtu pārliktņa. Anglijas izlase pirmoreiz finālturnīrā ielaida vārtus un nonāca zaudētājos. Mājinieki metās atspēlēties, savukārt dāņi parādīja, ka var būt bīstami pretuzbrukumā.

Angļu spiediens tomēr bija pārāk jaudīgs, lai Dānijas izlase noturētos. Šmeihels 38.minūtē ar ķermeni atvairīja Sterlinga sitienu no tuvas distances teju simtprocentīgā vārtu gūšanas situācijā, bet jau minūti vēlāk nākamajā uzbrukuma vilnī Anglija līdzīgā epizodē revanšējās. Cenšoties novērst briesmas pēc Bukaijo Sakas centrējuma, savos vārtos trāpīja Simons Kjērs, bet turpat blakus jau bija arī Sterlings, kas nekavētos rīkoties, ja aizsargs nospēlētu pasīvi. Puslaika beigās dāņi nekautrējās sist bumbu bez adresāta pēc iespējas tālāk, lai noslāpētu mājinieku uzbrukuma viļņus.

Pēc pārtraukuma Dānijas izlase jau bija atguvusies, tomēr nerimās arī angļu bīstami uzbrukumi. Šmeihels 55. minūtē pilnā lēcienā ar vienas rokas pirkstgaliem aizsniedzās līdz bumbai pēc Harija Magvaira sitiena ar galvu. Anglijas spēlētāji arvien ilgāk kontrolēja bumbu pie pretinieku soda laukuma, piespiežot pretiniekus brīžiem visus spēkus veltīt aizsardzībai. Pamatlaika izskaņā līdzīgi kā pirmā puslaika beigās dāņi centās tikai noturēties pret Anglijas izlases spiedienu.

Papildlaika sākumā Šmeihels vēl glāba pēc Keina sitiena, tomēr Dānijas aizsardzībai bija arvien mazāk atelpas. Sterlingu 102. minūtē soda laukumā nogāza pie gala līnijas, un par Joakima Mēles pārkāpumu tiesnesis piešķīra 11 metru soda sitienu. Keina sitienu no 11 metru punkta Šmeihels gan atvairīja, bet anglis pirmais bija pie bumbas un iesita to tukšos vārtos. Dāņu pēdējos centienus atspēlēties mājinieki bez lieliem sarežģījumiem likvidēja.

KONTEKSTS:

Eiropas čempionāta finālturnīrā startēja 24 komandas, kas priekšsacīkstēs bija sadalītas sešās grupās un aizvadīja spēles 11 pilsētās. Pēc apļa turnīra izspēles izslēgšanas turnīrā iekļuva katras grupas divas spēcīgākās komandas, kā arī četras labākās trešās vietas ieguvējas.