Anglijas futbola izlase sāk Pasaules kausa finālturnīru ar pārliecinošu uzvaru pār Irānu. Spilgtākās epizodes

Karstajā Katarā otrā Pasaules kausa finālturnīra spēļu diena. B grupā cīņā futbola dzimtene Anglija ar 6:2 uzvarēja Āzijas spēcīgāko valstsvienību – Irānu.

Spēle iesākās irāņiem nelabvēlīgi – jau ievadā Irānas izlases pamatvārtsargs Alireza Beiranvands iedzīvojās traumā. Viņš gan mēģināja atsākt spēli, tomēr neveiksmīgii, un piespiedu maiņa – vārtos stājās Hoseins Hoseini.

Irānas izlases vārtsargs iedzīvojas nopietnā savainojumā

Pēc diezgan neveikla spēles sākuma rezultātu atklāja pussargs Džūds Belingems, kurš ikdienā pārstāv Bundelīgas klubu  Dortmundes "Borussia". Viņš ar skaistu sitienu ar galvu gūst savus pirmos vārtus, un šis ir arī pirmais vārtu guvums Anglijas izlasei šajā Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā.

Belingems atklāj spēles rezultātu

43. minūtē Harijs Magvairs iedeva skaistu piespēli Bukajo Sakam, un bumba ir Irānas izlases vārtos, bet rezultāts uz tablo – 2:0.

Saka panāk 2:0 Anglijas labā

Līdz pārtraukumam Anglijai izdevās vēl viens vārtu guvums, kad Harijs Keins piespēlēja Rahimam Stērlingam, un rezultāts jau kļuva 3:0. Pārtraukumā Anglijas izlase devās ar komfortablu pārsvaru.

Stērlings izceļas ar vārtu guvumu

Arī otrais puslaiks iesākās Anglijas zīmē – Saka viegli, gluži kā spēlējoties un iemidzinot irāņu aizsargu modrību, ieraidīja bumbu vārtos, panākot jau 4:0, bet savā kontā ierakstot jau otro golu.

Saka izceļas ar otro vārtu guvumu, panākot 4:0

Pēc brīža gan irāņiem izdevās rezultāta starpību samazināt – Mehdi Taremi pārsteidza Angllijas izlases vārtsargu Džordanu Pikfordu, un rezultāts kļuva 4:1.

Irānai izdodas samazināt vārtu starpību

Prieki gan nebija ilgi, jo nule kā uz maiņu iznākušais Markuss Rešfords ar pirmo kājas pieskārienu bumbai uzreiz kļūst par vārtu autoru.

Rešfords panāk 5:1

Spēles 90. minūtē Anglija vēl negrasījās padoties – Džeks Grelišs saņem labu piespēli un raidīja bumbu vārtos, panākot 6:1.

Anglija turpina "uguņot" līdz pat beigām

Taču ar to spēle nebeidzās, jo pašā kompensācijas laika noslēgumā Irāna tika pie 11 metru soda sitiena, kuru veiksmīgi izpildīja Taremi.

Taremi realizē 11 metru soda sitienu

Anglijas un Irānas izlases savā starpā tiekas pirmo reizi, un tas sola intrigu. It īpaši arī tādēļ, ka Anglijas valstsvienība, kas iepriekšējā Pasaules kausa finālturnīrā tika līdz pusfinālam, bet Eiropas čempionātā iekļuva finālā, tieši pirms došanās uz Kataru ir piedzīvojusi zaudējumus sešas spēles pēc kārtas. Turklāt, ja atskatāmies vēsturē, ambiciozā Anglija pie Pasaules kausa spējusi tikt tikai reizi – tālajā 1966. gadā.

Irānas futbola izlase pasaules rangā ierindojas visaugstāk no Āzijas valstīm un Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā piedalās jau sesto reizi. Finālturnīrā tā debitēja 1978. gadā Argentīnā.

Uz Pasaules kausu pretendē 32 valstsvienības, kas turnīra pirmajā posmā ir sadalītas astoņās grupās un līdz 2. decembrim izspēlēs apļa turnīru. Pa divām labākajām katras grupas komandām iekļūs izslēgšanas posmā, kas noslēgsies ar finālu 18. decembrī.