«Riga» FC futbolisti finālā pārspēj RFS, izcīna Latvijas kausu. Spilgtākie notikumi

"Riga" FC trešdien Rīgā pieveica RFS futbolistus Latvijas kausa finālspēlē un otro reizi kluba vēsturē kļuva par trofejas ieguvējiem. Pamatlaiks un pagarinājums noslēdzās neizšķirti 1:1, bet 11 metru sitienu sērijā ar 5:3 uzvaru nodrošināja "Riga".

Pirmajā puslaikā "Riga" FC vārtus 43. minūtē guva Duglass Aureliu, savukārt pamatlaika kompensācijas laikā Jānis Ikaunieks no 11 metru sitiena atzīmes atjaunoja neizšķirtu. Pēcspēles 11 metru sitienos "Riga" futbolisti "Skonto" stadionā realizēja visus piecus mēģinājumus, savukārt RFS futbolista Petra Mareša sitienu tvēra pretinieku vārtsargs Rihards Matrevics.

Pēcspēles 11 metru sitienu sērija

Pēc pirmajiem "Riga" FC uzbrukumiem spēku samērs laukumā izlīdzinājās un, tuvojoties pirmā puslaika vidum, draudīgu uzbrukumu veidoja RFS, tiesa, bez sitiena pa vārtiem. Bumba gan soda laukumā, iespējams, skāra "Riga" FC pussarga Aureliu roku, tomēr tiesnesis pārkāpumu nefiksēja.

"Riga" FC veiksmīgi beidzas epizode savā soda laukumā

Tuvojoties pirmā puslaika beigām, Aureliu izvirzīja "Riga" FC vadībā, izmantojot vārtsarga Jevgeņija Nerugala kļūmīgo pozīciju. Aureliu gandrīz no gala līnijas trāpīja vārtu tālajā apakšējā stūrī, un uz priekšu izgājušais Nerugals līdz bumbai neaizsniedzās.

Duglass Aureliu atklāj rezultātu

RFS pēc pārtraukuma apņēmīgi darbojās uzbrukumā, bet izveidotās situācijas līdz vārtu guvumam novest nespēja. "Riga" par sevi atgādināja ātros prettriecienos, kas tāpat bija nerezultatīvi. No vārtu zaudēšanas "Riga" glāba arī vārtsargs Rihards Matrevics, 83. minūtē atvairot tālu un spēcīgu Žigas Lipuščeka sitienu.

Jānis Ikaunieks panāk RFS neizšķirtu

Jau kompensācijas laikā cīņā soda laukumā bumba trāpīja pa roku "Riga" FC spēlētājam Denisam Meļņikam un tiesnesis pēc video skatīšanās piešķīra 11 metru soda sitienu, ko realizēja Jānis Ikaunieks, panākot RFS neizšķirtu.

RFS spiediens turpinājās arī pagarinājumā, un spēle lielākoties risinājās "Riga" laukuma pusē. "Riga" paļāvās uz laimi pretuzbrukumos, kas nebija gana jaudīgi, un uzvarētāja noteikšanā visu izšķīra pēcspēles 11 metru sitieni.

Saruna ar Rihardu Matrevicu

Matrevics pēc uzvaras uzsvēra, ka uzvarēt tik spēcīgu pretinieku kā RFS ir īpašs prieks. Viņš atzina, ka Mareša sitienu palīdzēja tvert trenera padoms un paša līdzšinējā pieredze, zinot Mareša stilu.

Saruna ar Marko Regžu

Savukārt "Riga" FC spēlētājs Marko Regža sacīja, ka komandai 11 metru sitienos paveicās, bet par uzvaru kausa finālā ir liels prieks.

Saruna ar Tomislavu Stipiču pēc spēles

"Riga" FC galvenais treneris Tomislavs Stipičs pēc uzvaras 11 metru soda sitienus nosauca par loteriju, kurā viņa vadītajai komandai bija labāki panākumi. Stipičs uzteica pretiniekus par labu spēli, bet neslēpa prieku par uzvaru, kas viņam kā jaunam trenerim ir īpaši svarīgi.

Latvijas kausa fināla epizodes

RFS ir divkārtēja Latvijas kausa ieguvēja, triumfējot 2019. un 2021. gadā, turpretim "Riga" FC īpašumā trofeja iepriekš bija nonākusi vienu reizi 2018. gadā. Abas komandas šosezon četras reizes tikās virslīgā, visas cīņas noslēdzot neizšķirti.

Pērn RFS finālā piekāpās trenera Stipiča vadītajai "Audai". Tagad Stipičs vada "Riga" FC, kas finālā atgriezās pēc četru gadu pauzes.

Saruna ar Tomislavu Stipiču pirms spēles

Stipičs intervijā Latvijas Televīzijai pirms mača uzsvēra, ka kausa fināls ir īpaša diena, un spēlē, ko klātienē skatīsies pieci tūkstoši līdzjutēju, jārēķinās ar lielu spiedienu. Stipičs gan uzsvēra, ka jūtas tam gatavs.

Saruna ar Viktoru Morozu

Savukārt RFS galvenais treneris Viktors Morozs norādīja, ka kausa izcīņas fināls ir īpašs ar to, ka viss izšķiras vienā spēlē, un vēlāk vairs nebūs iespēju ko labot. Komanda grib uzvarēt jebkurā spēlē un arī pret "Riga" FC cīņa būs tikai par uzvaru, piebilda Morozs.

Abi Latvijas kausa finālisti ir palikuši arī vienīgie pretendenti uz uzvaru virslīgā, kur sezona noslēgsies 11. novembrī.