Latvijas sieviešu futbola izlase gatavojas spēlei Nāciju līgā

Latvijas kausa pusfināla spēle futbolā "Riga FC" - FK "Liepāja"

"RFS" futbolisti uzvar "Tukums 2000"/"Telms" un kļūst par pirmajiem Latvijas kausa finālistiem

Favorīti «Riga» FC un RFS sasniedz Latvijas kausa futbolā finālu

Virslīgas divas spēcīgākās vienības "Riga" FC un FK RFS trešdien apliecināja favorītu statusu arī Latvijas kausa izcīņā, gūstot uzvaras pusfinālā un nodrošinot dalību titula mačā.

Pirmie vietu finālā nopelnīja FK RFS ar uzvaru viesos 3:1 pār "Tukums 2000/Telms", savukārt "Riga" FC mājās ar 2:1 pieveica FK "Liepāja" futbolistus.

RFS 17. minūtē vadībā izvirzīja Izmaels Diomandē ar sitienu no tuvas distances, taču jau četras minūtes vēlāk Arturs Krancmanis rezultatīvi noslēdza tukumnieku saspēli soda laukumā un atjaunoja neizšķirtu. Uzvaru RFS nodrošināja otrajā puslaikā – Adams Marhijevs 58. minūtē precīzi sita soda laukumā, savukārt Sedriks Kuadio četras minūtes vēlāk bija precīzs no vārtu priekšas.

Latvijas kausa finālā RFS spēlēs ceturto reizi pēdējās piecās sezonās un pretendēs trešo reizi kļūt par prestižās trofejas ieguvēju. Pērn finālā RFS zaudēja "Audas" futbolistiem.

Ieskats "Riga" FC - FK "Liepāja" spēlē

Savukārt "Skonto" stadionā virslīgas līdere "Riga" FC prāvo spēles pārsvaru vārtu guvumā pārvērta tikai 41. minūtē, kad pēc stūra sitiena precīzs bija Marko Regža. Toties liepājnieki izmantoja savu iespēju, un puslaika kompensācijas laikā pēc Jurija Mates sitiena mājinieku aizsargs Antonijs Černomordijs neveiksmīgi skāra bumbu, ievirzot to vārtos.

Liepājnieki otrajā puslaikā ilgstoši noturēja aizsardzību, tomēr pamatlaika izskaņā par pārkāpumu uz soda laukuma robežas tiesnesis pēc konsultēšanās ar saviem video palīgiem piesprieda 11 metru soda sitienu, ko realizēja Antonijs Kontrerass.

"Riga" FC galvenais treneris Tomislavs Stipičs iepriekš intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka pērn bija laimīgs un jutās privileģēts, trenējot "Audu", kas uzvarēja Latvijas kausā. Stipičs arī šogad ar "Riga" FC vēlas sasniegt to pašu mērķi. Viņš uzskata, ka abu Rīgas klubu duelis finālā būs labākais scenārijs neitrāliem Latvijas futbola līdzjutējiem.

Latvijas kausa finālā "Riga" FC atgriežas pēc četru sezonu pauzes un līdz šim vienīgā titula 2018. gadā.

Virslīgā "Riga" FC un RFS visas četras spēles sezonā ir noslēgušās neizšķirti, bet piektajā Rīgas derbijā Latvijas kausa finālā tik miermīlīgs iznākums vairs nebūs iespējams.

Latvijas kausa ieguvēji ne vien kļūs par turnīra uzvarētājiem, bet iegūs arī automātisku ceļazīmi uz Eirokausiem.

Latvijas kausa fināls notiks 25. oktobrī, un to tiešraidē varēs redzēt LTV7 un LSM.lv.