Latvijas futbola valstsvienība zaudē Armēnijā, vēlreiz vārtus ielaiž kompensācijas laikā

Latvijas vīriešu futbola izlase pirmdien Erevānā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra trešajā mačā ar rezultātu 1:2 piedzīvoja neveiksmi pret Armēniju.

Latvijas izlases vienīgos vārtus guva Roberts Savaļnieks. Armēnijas valstsvienībā precīzi bija Nairs Tiknizjans un uz maiņu nākušais Tigrans Barsegjans.

D apakšgrupā Turcija un Armēnija trijās spēlēs ir tikušas pie sešiem punktiem, Velsa trijās un Horvātija divās spēlēs ir sakrājušas pa četriem punktiem, bet Latvija cietusi trīs zaudējumus. Šovakar maču vēl aizvadīs Turcija un Velsa.

Mača piektajā minūtē armēņiem izdevās pretuzbrukums pāri visam laukumam, taču tā noslēgumā Eduards Spercjans, apsteidzot visus Latvijas futbolistus, sita garām Nila Puriņa sargātajiem vārtiem. Desmitajā minūtē Kristers Tobers piedzīvoja sadursmi ar Varazdatu Harojanu, kurš izklupienā nospēlēja bīstami pret latvieti. Armēnis par šo epizodi saņēma dzelteno kartīti.

Neilgi pēc tam pie dzeltenās kartītes tika Aleksejs Saveļjevs, kurš nogāza gar zemi vienu no Armēnijas futbolistiem, saņemot par to brīdinājumu. 29. minūtē Norberto Balakjans pēc neveiksmīgas Latvijas aizsargu spēles tika pie sitiena no tuvas distances, tomēr bumba lidoja pāri Latvijas vārtiem. Īsi pēc tam Balakjans tika nomainīts savainojuma dēļ, viņa vietā laukumā dodoties Vahanam Bičahčjanam.

Savukārt 35. minūtē armēņiem izdevās izvirzīties vadībā, kad Artaks Dašjans piespēlēja uz vārtu priekšu Nairam Tiknizjanam, kurš no tuvas distances ar vienu pieskārienu pārspēja Puriņu.

Piecas minūtes līdz pirmā puslaika beigām Vladislavs Gutkovskis tika pie bumbas Armēnijas soda laukumā, kur viņu nogrūda uz zemes, taču noteikumu pārkāpums netika fiksēts.

Otrā puslaika ievadā pēc nepilnām sešām minūtēm armēņi devās pretuzbrukumā un, lai apturētu uzbrukumu, Alvis Jaunzems atklāti turēja pretinieku ar rokām, tiekot pie dzeltenās kartītes. 62. minūtē Robertam Uldriķim izdevās raidīt bumbu Armēnijas vārtos, taču pēc video atkārtojuma pārbaudes tika fiksēta aizmugure un vārti netika ieskaitīti. Pēc tam Latvija veica trīskāršo maiņu, laukumā dodoties Raimondam Krollim, Maksimam Toņiševam un Eduardam Dašķevičam, kuri nomainīja Andreju Cigaņiku, Jaunzemu un Gutkovski.

Piecas minūtes vēlāk Roberts Savaļnieks izdarīja sitienu pa Armēnijas vārtiem no tālas distances un bumba, vēl trāpot vienam no armēņu aizsargiem pa kāju, lidoja laukuma saimnieku vārtos, rezultātam kļūstot neizšķirtam 1:1.

85. minūtē Marko Regža nomainīja Uldriķi, kurš pirms tam 81. minūtē nopelnīja dzelteno kartīti.

Pamatlaika izskaņā vairāk uzbrukt sāka mājinieki, un 89. minūtē savā soda laukumā Tobers atvairīja pretinieku sisto bumbu ar roku, nopelnot ne tikai dzelteno kartīti, bet arī 11 metru soda sitienu uz Latvijas vārtiem. Pendeli izpildīt devās Tigrans Barsegjans, kurš ar spēcīgu sitienu vārtu apakšējā stūrī pārspēja Puriņu.

Atlases ciklu Latvija sāka ar zaudējumu 0:1 Velsai, bet piektdien savā laukumā ar 2:3 atzina Turcijas pārākumu. Savukārt Armēnija pavasarī savā laukumā ar 1:2 piekāpās Turcijai, bet piektdien izbraukumā ar 4:2 pieveica Velsu.

Finālturnīrā iekļūs desmit grupu pirmo divu vietu ieguvējas, bet vēl trīs finālturnīra dalībnieki 2024. gada martā tiks noskaidroti Nāciju līgas A, B un C līgu "play-off" spēlēs.

Eiropas čempionāts no 2024. gada 14. jūnija līdz 14. jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās.