«Riga» FC nospēlē neizšķirti ar «Valmiera» FC futbolistiem, nodrošinot čempiona titulu RFS

Sestdien futbola draugi dabūja gauži pasvīst - līdz pat pēdējām sekundēm nebija skaidrs, kas kļūs par Latvijas čempionu, bet tas izdevās RFS, kas ar 1:0 izšķirošajā spēlē uzvarēja "Mettu", bet sezonas līdere atdeva savas pozīcijas, nospēlējot 1:1 ar "Valmiera FC".

Pirms noslēdzošās spēles "Riga FC" bija līderpozīcijās ar viena punkta pārsvaru pār RFS, un šīm spēlēm bija augsta likme.

Pirms spēles "Riga FC" preses sekretārs Krišs Upenieks norādīja, ka komandai ir noskaņojums kā pirms svarīgas spēles. Jau kopš janvāra "Riga FC" pamatuzdevums ir bijis iegūt čempiona titulu, kas iepriekšējo reizi grandam izdevās pirms vairākiem gadiem.

Pirmsspēles saruna ar Krišu Upenieku

Tikmēr "Valmiera FC" galvenais treneris Jurģis Kalns atzina, ka šī sezona pērnā gada čempionvienībai gājusi kā pa kalniem. Tomēr komanda grib izbaudīt spēli un iedot saviem skatītājiem labas sajūtas, mēģinot šo sezonu pabeigt uz pozitīvas nots.

Pirmsspēles saruna ar Jurģi Kalnu

Pirmais puslaiks tika aizvadīts azartiski - abas komandas radīja bīstamas epizodes, bet pie vārtu guvuma neizdevās tikt.

Pārtraukumā futbola žurnālists Edmunds Novickis LTV neslēpa pārsteigumu, ka "Riga FC" nerāda tādu dominanci, kā varētu sagaidīt spēlē, kuras likme ir čempionu tituls. Bija sagaidāms, ka rīdzinieki vairāk spiedīs un nedos valmieriešiem tik daudz bumbu.

Saruna ar Normundu Novicki

Novickis pauda, ka valmierieši šo sezonu var uzskatīt par veiksmīgu, ņemot vērā lielās spēlētāju izpārdošanas. Novickis arī norādīja, ka "Valmiera FC" varētu arī tālāk tikt Eirokausos, ja vien prasmīgāk būtu rīkojusies ar spēlētāju izpārdošanu.

61. minūtē rezultāts uz tablo beidzot mainījās, un ne gluži tā, kā futbola eksperti bija prognozējuši - "Valmiera FC" izvirzījās vadībā. Trīs vīru veiksmīga sadarbība, un vārti Aliones Ndoja rēķinā, kurš apspēlēja "Riga FC" vārtsargu Rihardu Matrevicu, kurš vēl tikai iepriekšējā sezonā vēl "Valmiera FC" sastāvā kļuva par Latvijas čempionu.

"Valmiera FC" izvirzās vadībā

Spēles turpinājumā valmierieši turpināja kutināt nervus rīdziniekiem. Un paralēli dramatiski norisinājās arī Rīgā, Jānis Ikaunieks realizēja 11 metru soda sitienu, izvirzot RFS vadībā pret "Mettu". Līdz ar katru minūti kārotais čempiona kauss no sezonas līderes "Riga FC" attālinājās...

RFS izcīna čempiona titulu

90. minūtē gan pussolis tuvākam čempiona titulam - Antonijs Kontreras izlīdzināja rezultātu, panākot 1:1. Ar šādu rezultātu arī noslēdzās spēle, "Riga FC" ļaujot šajā spēlē nopelnīt tik punktu, ar ko bija par maz, lai kļūtu par čempioniem.

"Riga FC" panāk neizšķirtu 1:1

Pēc spēles valmierietis Emīls Birka LTV atzina, ka varēja just pretinieka nervozitāti. "Mēs katru spēli gribam uzvarēt, arī tad, ja tā neko neizšķir," norādīja spēlētājs, piebilstot, ka arī šo spēli gribēja pabeigt ar uzvaru.

Pēcspēles saruna ar Emīlu Birku

Pēc spēles prieku par spēli neslēpa Jurģis Kalns, norādot, ka aizvadītā sezona bija interesanta. Jā, sezonas laikā dominēja divas komandas, bet RFS, viņaprāt, rādīja skaistāku futbolu.

Pēcspēles saruna ar Jurģi Kalnu

Virslīgas sezonu kā čempioni ar 89 punktiem ieņem RFS, kam seko "Riga FC" ar 88 punktiem, bet FK "Auda" ar 58 punktiem saglabā bronzas pozīciju. "Valmiera" ar 53 punktiem ir ceturtā. Piektajā vietā ar 51 ir "Liepāja", sestajā ar 40 punktiem FS "Jelgava", septītā ar 36 punktiem "Daugavpils", un vietu virslīgā arī nākamsezon saglabā "Tukums/Telms" ar 35 punktiem. Devītajā vietā ar 33 punktiem ir "Metta", bet, raugoties tabulā, vietu virslīgā zaudē desmitās vietas ieguvēja "Super Nova", kas sezonā spēja sakrāt vien 14 punktus - šīs komandas vietā saskaņā ar reglamentēto kārtību, stāsies Nākotnes līgas labākā nedublieru komanda "Grobiņas SC/LFS".  Savukārt virslīgas 9. vietas ieguvēju FK "Metta" gaida pārspēles ar par vietu augstākajā līgā pret Skanstes SK.