Japānas sieviešu futbola izlase pārliecinoši iekļūst Pasaules kausa ceturtdaļfinālā. Spilgtākie brīži

Pasaules kausa izcīņā futbolā dāmām, kas risinās Austrālijā un Jaunzēlandē, kaislības sit jau augstu vilni – klāt atbildīgās astodaļfināla spēles. Japānas izlase sestdien ar 3:1 uzvarēja Norvēģijas valstsvienību, pārliecinoši iekļūstot turnīra ceturtdaļfinālā, kur vietu jau sarūpējusi Spānijas dāmu izlase.

Japānas izlase vadībā izvirzījās jau 15. minūtē, kad neveiksmīgi savos vārtos bumbu raidīja norvēģiete Ingrida Sirstada Engena.

Japāna - Norvēģija 1:0

Jau pēc piecām nospēlētām minūtēm labs moments Norvēģijas izlasei, ko manīgi izmantoja Guro Reitena, panākot 1:1.

Japāna - Norvēģija 1:1

Japānas izlase vadībā spēja izvirzīties vien otrajā puslaikā, kad bumbu pretinieku vārtos riadīja Risa Šimizu.

Japāna - Norvēģija 2:1

81. minūtē Japāna atņēma praktiski visas cerības Norvēģijai, kad Hinata Mijazava panāca 3:1.

Japāna - Norvēģija 3:1

Japānas izlase grupu turnīru noslēdza kā C grupas līdere, spējot uzvarēt Spānijas, Zambijas un Kostarikas valstsvienības. Tikmēr Norvēģijas dāmas A grupā cīņu noslēdza otrajā vietā, turnīra laikā piedzīvojot vienu uzvaru, vienu zaudējumu un vienu neizšķirtu.

Sestdien astotdaļfinālā spēkojās arī Spānija un Šveice, kur Spānija ar 5:1 izslēdza pretinieci no tālākās dalības turnīrā.

KONTEKSTS:

Pasaules kausa izcīņa ilgs līdz 20. augustam, finālturnīrā pirmo reizi piedaloties 32 valstu izlasēm, kas pirmajā posmā bija sadalītas astoņās grupās pa četrām vienībām. Līdz 3. augustam grupās Jaunzēlandē un Austrālijā izspēlēja apļa turnīru, pēc kura pa divām labākajām komandām iekļuva astotdaļfinālā.

Visas izšķirošās finālturnīra spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un LSM.lv.