Latvijas izlases florbolisti pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā piekāpjas Šveicei

Latvijas vīriešu florbola valstsvienība ceturtdien Šveicē pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā ar 1:3 zaudēja mājinieku izlasei un turnīra turpinājumā cīnīsies par 5. vietu, liecina rīkotāju informācija.

Vienīgos vārtus Latvijai guva Edgars Puriņš, otrajā trešdaļā samazinot rezultāta starpību, bet ar to bija par maz, lai komanda pirmo reizi pasaules čempionātā spēlētu pusfinālā.

Šveicieši pirmajā periodā ieguva 2:0 pārsvaru, bet pēc pārtraukuma veiksmīgi atgriezās Latvijas izlase un Puriņš rezultāta starpību samazināja. Minimālais šveiciešu pārsvars saglabājās līdz pēdējās trešdaļas vidum, kad mājinieki guva trešos vārtus. Latvijas izlasei mača galotnē nelīdzēja arī vārtsarga aizstāšana ar laukuma spēlētāju.

Nākamajā spēlē pusfinālā par 5. vietu Latvijas florbolistu pretinieki sestdien būs Čehijas un Slovākijas spēles zaudētāji.

Iepriekš grupas turnīrā Latvijas izlase zaudēja Čehijai (3:6), Zviedrijai (2:11) un Vācijai (4:6), bet izslēgšanas pirmajā kārtā uzveica igauņus (5:2).

Pēdējos divos pasaules čempionātos pirms došanās uz Šveici latvieši ieguva 5. vietu. Piedaloties 13 pasaules čempionātos, Latvijas izlases augstākais sasniegums ir sešas reizes iegūtā piektā pozīcija, un pirmā piecinieka beigās valstsvienība ir arī pasaules rangā.